Boks

WBC Süper Orta Sıklet Elemesinin Startını Verdi. Bu Haber Avni Yıldırım’ı Yakından İlgilendiriyor!


david-benavidez (7)

WBC süper orta sıklette şampiyonluk maçı için bir elemenin daha startını verdi. Badou Jack’in James DeGale maçından sonra hafif ağır sıklete çıkarak kemeri boşa çıkarmasıyla WBC boştaki kemer için sıralamadaki 1 ve 2. durumdaki İngiliz Callum Smith ile Amerikalı Anthony Dirrell’in ringe çıkacağını açıklamıştı.

Bu maçın galibi ise kemerini ilk maçta 3. sıradaki boksörümüz Avni Yıldırım’a karşı korumak zorunda. WBC kemer için ringe çıkacak bir sonraki boksörün ise şu an 7. ve 8. sırada bulunan Amerikalı David Benavidez ve Meksikalı Rogelio Medina maçıyla belirleneceğini açıkladı.

Rogelio_Medina
Rogelio Medina

Bu da Avni Yıldırım’ın Smith-Dirrell maçının galibini yenerek dünya şampiyonu olması halinde ilk kemer korumasını Benavidez-Medina maçının galibiyle yapacağı anlamına geliyor.

David Benavidez (17-0, 16 KO), henüz 20 yaşında olmasına karşın çıktığı 17 maçın tamamını kazanmış ve biri hariç tüm rakiplerini nakavt etmiş dikkat çekici bir isim.

Rogelio Medina (37-7) ise geçtiğimiz yıl IBF dünya şampiyonluğu için çıktığı James DeGale maçını puanla kaybetse gösterdiği performansla büyük beğeni toplamıştı.

Benavidez-Medina karşılaşmasının Haziran ayında gerçekleşmesi bekleniyor.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
11 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KaanTurk
4 yıl önce

hiç izlemedim Meksikalıyı fakat umarım benavidezi patlatır. avni hakkında ileri geri konuşması hiç hoşuma gitmemişti.

About Billions
About Billions
4 yıl önce

Benavides bu maçı kazanır bence. Avni ikisini de Yener. Ben benavides vs avni maçı olsun isterdim. Şimdi avni, smith vs dirrell maçının galibiyle maç yapabilmesi için umarım andre dirrellin karşısına çıkarılmaz. Bu maç beni biraz öyle bi eşleşme yapılabilir mi diye düşündürdü. Umarım andre dirrell ibften devam eder yoluna. Dirrell vs smith maçının galibi belirlenene kadar avni sıralamadan birisiyle maç… Devamını oku »

Roman
Roman
4 yıl önce

Bence Avni benavidezi ezer 20 yasinda bu maça hazir değil bence. Medina daha zorlar avniyi ama onu da alt eder.

Joe Calzaghe
Joe Calzaghe
4 yıl önce

Avni’de Doğu Avrupa stili var denildiği gibi. Bu ekolün boksörleri bellidir ve dayanıklıdır. Meksika stili boksu da biliyoruz ancak Benavidez’in şu dezavantajı var. Şişirme istatistiklere sahip, dövüştüğü adamları kimse bilmiyor. Üstelik amatör kariyeri var mı yok mu belli değil, 20 yaşında bu kadar maçı varsa bunun iki açıklaması olabilir, amatör kariyeri yoktur, dövüştüğü isimler balondur. Balon olmasa Avni’nin üzerinde olurdu.… Devamını oku »

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

bence böyle daha iyi. avni kemer maçına kadar 2 hatta 1 maç yapsa bile ona müthiş faydası olur. Kemer maçına çıkacaksak en iyi halimizle çıkmalıyız bence. Çünkü avni olurda tecrübesizliğiyle kemeri alamazsa ileri de bu fırsat bir kez daha ayağına gelmez. ne kadar geç o kadar iyi. en azından 2018 in başına kadar tecrübe kazanmalı 2018 den önce maça çıkmamalı(benim… Devamını oku »

mehmet dalgaç
mehmet dalgaç
4 yıl önce

murat koç katılıyorum. inşallah avni o kemeri beline takacak….

safkan
safkan
4 yıl önce

Avni maçı kazanırsa şampiyonu yendiği için bir kez rakip seçme hakkı var bununla dövüşmek zorunda değil.

MARCİANO
MARCİANO
4 yıl önce

Bahsettiğin özellikler sanki hiç sevmediğin beğenmediğin golovkini andırıyor…
Avni nin şansını yüksek görüyorum…ama callum maçı sıkıntı olabilir avni için yani ko edemezse callumu maçı puanla calluma verirler…dirrell maçı avni için daha iyi…

Joe Calzaghe
Joe Calzaghe
4 yıl önce
Reply to  MARCİANO

Herhangi bir türk için sadece callum değil, hangi maç olursa olsun bariz üstünlük yoksa maç yabancınındır. Masa başı kısmı maçı kaybediyor çünkü Türklerde hep.

klıtschko
klıtschko
4 yıl önce

avniyi olabildiğince şampiyonluktan uzak tutmaya çalışıyorlar

GGG
GGG
4 yıl önce

Avni o kemeri beline takabilir belki, çünkü o siklette doğru düzgün boksör yok. Kalıcı olacaksa stilini değiştirmeli. Çok düz boks yapıyor. GGG süper ortaya çıkarsa, o siklettekilerin vay haline

Başa dön tuşu