WBC Süper Orta Sıklet Elemesinin Startını Verdi. Bu Haber Avni Yıldırım’ı Yakından İlgilendiriyor!


david-benavidez (7)

WBC süper orta sıklette şampiyonluk maçı için bir elemenin daha startını verdi. Badou Jack’in James DeGale maçından sonra hafif ağır sıklete çıkarak kemeri boşa çıkarmasıyla WBC boştaki kemer için sıralamadaki 1 ve 2. durumdaki İngiliz Callum Smith ile Amerikalı Anthony Dirrell’in ringe çıkacağını açıklamıştı.

Bu maçın galibi ise kemerini ilk maçta 3. sıradaki boksörümüz Avni Yıldırım’a karşı korumak zorunda. WBC kemer için ringe çıkacak bir sonraki boksörün ise şu an 7. ve 8. sırada bulunan Amerikalı David Benavidez ve Meksikalı Rogelio Medina maçıyla belirleneceğini açıkladı.

Rogelio_Medina

Rogelio Medina

Bu da Avni Yıldırım’ın Smith-Dirrell maçının galibini yenerek dünya şampiyonu olması halinde ilk kemer korumasını Benavidez-Medina maçının galibiyle yapacağı anlamına geliyor.

David Benavidez (17-0, 16 KO), henüz 20 yaşında olmasına karşın çıktığı 17 maçın tamamını kazanmış ve biri hariç tüm rakiplerini nakavt etmiş dikkat çekici bir isim.

Rogelio Medina (37-7) ise geçtiğimiz yıl IBF dünya şampiyonluğu için çıktığı James DeGale maçını puanla kaybetse gösterdiği performansla büyük beğeni toplamıştı.

Benavidez-Medina karşılaşmasının Haziran ayında gerçekleşmesi bekleniyor.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

12 Yorum - "WBC Süper Orta Sıklet Elemesinin Startını Verdi. Bu Haber Avni Yıldırım’ı Yakından İlgilendiriyor!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Kaan TÜRK
Üye
★★★

hiç izlemedim Meksikalıyı fakat umarım benavidezi patlatır. avni hakkında ileri geri konuşması hiç hoşuma gitmemişti.

About Billions
Üye
★★★
About Billions
Benavides bu maçı kazanır bence. Avni ikisini de Yener. Ben benavides vs avni maçı olsun isterdim. Şimdi avni, smith vs dirrell maçının galibiyle maç yapabilmesi için umarım andre dirrellin karşısına çıkarılmaz. Bu maç beni biraz öyle bi eşleşme yapılabilir mi diye düşündürdü. Umarım andre dirrell ibften devam eder yoluna. Dirrell vs smith maçının galibi belirlenene kadar avni sıralamadan birisiyle maç… Devamını oku »
яσмαη вєу
Üye
★★
яσмαη вєу

Bence Avni benavidezi ezer 20 yasinda bu maça hazir değil bence. Medina daha zorlar avniyi ama onu da alt eder.

Sinan samil
Üye
★★
Sinan samil
Birkere bu şampiyonluk maçı avninin hakkiydi.badou jackin üst siklete çıkacağını öğrendikleri an bir ketenpele yapıp avni yildirimi direk 2den 3e kaydirdilar.yoksa callum Smith avni maçı olacakti.bu hamleyi neden yaptıklarını şimdi daha net görüyoruz. Ben smithin direli yenecegini ve avninin olası rakibinin Smith olacağını düşünüyorum (Keşke direll olsa). O maçta da ilk raundlarda ingiliz üstünlük kurabilir ama ben kesinlikle rakibin 12… Devamını oku »
ahmet kurt
Üye
★★★★
ahmet kurt
bence böyle daha iyi. avni kemer maçına kadar 2 hatta 1 maç yapsa bile ona müthiş faydası olur. Kemer maçına çıkacaksak en iyi halimizle çıkmalıyız bence. Çünkü avni olurda tecrübesizliğiyle kemeri alamazsa ileri de bu fırsat bir kez daha ayağına gelmez. ne kadar geç o kadar iyi. en azından 2018 in başına kadar tecrübe kazanmalı 2018 den önce maça çıkmamalı(benim… Devamını oku »
mehmet dalgaç
Üye
★★
mehmet dalgaç

murat koç katılıyorum. inşallah avni o kemeri beline takacak….

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
★★
TÜRK OĞLU TÜRK

Bahsettiğin özellikler sanki hiç sevmediğin beğenmediğin golovkini andırıyor…
Avni nin şansını yüksek görüyorum…ama callum maçı sıkıntı olabilir avni için yani ko edemezse callumu maçı puanla calluma verirler…dirrell maçı avni için daha iyi…

Joe Calzaghe
Üye
Joe Calzaghe

Herhangi bir türk için sadece callum değil, hangi maç olursa olsun bariz üstünlük yoksa maç yabancınındır. Masa başı kısmı maçı kaybediyor çünkü Türklerde hep.

Joe Calzaghe
Üye
Joe Calzaghe
Avni’de Doğu Avrupa stili var denildiği gibi. Bu ekolün boksörleri bellidir ve dayanıklıdır. Meksika stili boksu da biliyoruz ancak Benavidez’in şu dezavantajı var. Şişirme istatistiklere sahip, dövüştüğü adamları kimse bilmiyor. Üstelik amatör kariyeri var mı yok mu belli değil, 20 yaşında bu kadar maçı varsa bunun iki açıklaması olabilir, amatör kariyeri yoktur, dövüştüğü isimler balondur. Balon olmasa Avni’nin üzerinde olurdu.… Devamını oku »
safkan
Üye
safkan

Avni maçı kazanırsa şampiyonu yendiği için bir kez rakip seçme hakkı var bununla dövüşmek zorunda değil.

klıtschko
Ziyaretçi
klıtschko

avniyi olabildiğince şampiyonluktan uzak tutmaya çalışıyorlar

GGG
Üye
★★★
GGG

Avni o kemeri beline takabilir belki, çünkü o siklette doğru düzgün boksör yok. Kalıcı olacaksa stilini değiştirmeli. Çok düz boks yapıyor. GGG süper ortaya çıkarsa, o siklettekilerin vay haline