Boks

WBC Talimatı Verdi. Kimse Jack-DeGale Rövanşı Beklemesin!


degale-jack-wbc

Geçtiğimiz hafta sonuna damga vuran maçta WBC ve IBF süper orta sıklet unvan birleştirme maçı için WBC dünya şampiyonu Badou Jack ve İngiliz IBF şampiyonu James DeGale karşı karşıya gelmiş, mücadele 12 raunt sonunda beraberlikle neticelenirken kemerler sahiplerinde kalmıştı.

wbc-badou-2
Büyütmek İçin Resme Tıklayın

Maç sonunda hem boksörlerin hem de seyircilerin talebi mücadelenin rövanşının yapılması şeklinde olurken, WBC’den gelen talimat ise rövanş planlarını suya düşürdü.

Hem Badou Jack adına Mayweather Promotions şirketine hem de 1 numaralı contender durumundaki Callum Smith için Matchroom’a yazı gönderen WBC, iki boksörün 17 Şubat tarihine kadar zorunlu kemer koruma maçı için anlaşmalarını, aksi takdirde açık ihaleye gidileceğini açıkladı.

Avni Yıldırım’a Dünya Şampiyonluk Maçı Yolu Açıldı

Bu kararla birlikte Avni Yıldırım’ın dünya şampiyonluk maçı yolundaki rotası da netleşmiş oldu. Badou Jack ve Callum Smith’in planlandığı şekilde ringe çıkması halinde Avni Yıldırım’ın Anthony Dirrell’le final elemesine çıkması ve gelecek yılın ilk aylarında Jack-Smith maçının galibiyle kemer için karşılaşması bekleniyor.

avni_yildirim_wbc-2

Şampiyonluk Maçı 2017’de Gerçekleşebilir

Öte yandan bir diğer olasılık ise Badou Jack’in WBC kemerini boşa çıkarıp hafif ağır sıklete çıkması olacak. DeGale maçından sonra hafif ağır sıklete çıkmak istediğini ifade eden Jack, bu sıklette hiç vakit kaybetmeden WBC’nin şampiyonu Adonis Stevenson ile karşılaşmak istediğini açıklamıştı. Adonis Stevenson’ın ise Nisan ayında Joe Smith Jr ile, daha sonra da zorunlu rakibi olan Eleider Alvarez’le karşılaşması gerekiyor. Bu durumda Stevenson-Jack maçının 2017 yılında gerçekleşme ihtimali düşük.

Jack’in bu ihtimaller ışığında kemerini boşa çıkarıp çıkarmayacağı henüz belli değil. Eğer Jack nihai kararını kemerini boşa çıkararak hafif ağır sıklete çıkma yönünde kullanırsa, bu durumda Callum Smith ve Anthony Dirrell’in boştaki kemer için önümüzdeki Nisan-Mayıs döneminde karşılaşması, kazanan boksörün ise sonbaharda Avni Yıldırım’a maç hakkı vermesi gerekiyor. Bu da Avni’nin bu yıl içinde dünya şampiyonluk maçına çıkabileceği anlamına geliyor.

Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
4 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
fatih genel
fatih genel
5 yıl önce

smith direl maçı olursa wbc 1.ve 2. sırayı boş bırakabilir.avni saçma rakiplerle maç almaya devam ederse 3.sırada kalır. örneğin zac dun,arthur abraham,eubank,muray. 4lüsünden 2 si maç için anlaşırsa eminim wbcde 1.sıraya çıkarlar.callum smith maçı kazanırsa eddie hern eubank veya murayı karşına çıkarmtak isteyecektir.direl kazanırsa ne olur bilmiyorum.Şu bir gerçekki avni kemer maçına çıkmak istiyorsa balonları kenara bırakıp üst sıralardaki bir… Devamını oku »

safkan
safkan
5 yıl önce

büyük ihtimal avni’nin önüne callum smith çıkacak, öyle gözüküyor. floyd 2 gün önce stevensonla dövüşecez diye açıklama yaptı, tabi bunlar konuşulur önemli olan resmi imzaların atılması. 17 şubat avni için önemli bir gün olacak, eleme maçı veya dövüşeceği şampiyonun kim olacağı açısından. callumun menajeri güçlü dirrelle ingilterede vacant wbc maçı yapar, avni’yide alt maça verebilir. callumda aman aman bir boksör… Devamını oku »

FURKAN
FURKAN
5 yıl önce

Bence Avni golovkinin amatör hali aynı golovkin gibi sert ama teknik az bence daha kendini geliştirmesi lazım fatihinde dediği gibi biraz daha cherry pick yapıp kendini geliştirmeli illa 2017 de çıkması lazım değil daha 25 yaşında bence daha bilenmesi lazım sonra ben inanıyorum ilk defa wbcnin ana kemerini alan bir Türk görürüz

Abdullah Erakca
Abdullah Erakca
5 yıl önce

Avni Yıldırım Allah’ın yardımıyla muhakkak WBC kemerini ülkemize getirecektir. Ama asıl olay ondan sonra başlıcak hiçbir federasyon bu kemerin bir Türk’de kalmasını istemeyecektir. Avni bundan sonra hem rakipleriyle hemde federasyonlar arasındaki oyunlarla uğraşması gerekecek ama çok tecrübeli bi menajeri var. Akıllı davranıp ona göre yol alırlarsa Avni bu kemeri uzun yıllar koruyacak güce ve yeteneğe sahiptir.

Başa dön tuşu