Boks

WBO Ağır Sıklet Şampiyonu Joseph Parker’a O İsim Meydan Okudu… Hughie Fury Yoksa Ben Varım!


joseph-parker-wbo_6_may_fury

6 Mayıs’ta Yeni Zelanda’da gerçekleşmesi beklenen Joseph Parker vs. Hughie Fury WBO ağır sıklet unvan maçı, Fury’nin sakatlık nedeniyle maçtan çekilmesiyle iptal olmuştu.

Maç gününe sadece 2 hafta kala gerçekleşen bu iptal sonrası Parker’a iyi bir rakip bulunup bulunamayacağı sorusu gündemdeki yerini korurken, Yeni Zelandalı şampiyona ciddi bir teklif geldi.

Dominic Breazeale (15)

Adını Anthony Joshua ile çıktığı IBF ağır sıklet unvan maçı ile duyuran, en son da Wilder vs Washington gecesinde ringe çıkarak Parker’ın sparring partneri ve en yakın arkadaşlarından namağlup Izu Ugonoh’u nakavt eden Amerikalı Dominic Breazeale, 6 Mayıs’ta Yeni Zelanda’da Parker’la ringe çıkmaya hazır olduğunu açıkladı.

WBO sıralamasında 6. sırada bulunan Breazeale, Parker’ın kontratı yollaması halinde hemen imzalamaya hazır olduğunu açıkladı. Bütün kampını Hughie Fury’nin stiline hazırlık için geçiren ve sparring partnerlerini de bu doğrultuda seçen Parker cephesinin, tamamen farklı bir stilde dövüşen Breazeale’nin teklifini kabul edip etmeyeceği ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
42 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Yavuz Mercan
Yavuz Mercan
4 yıl önce

brezeale de parker için herhangi bir çalışma yapmamıştır herhalde , cesur boksör parker böyle bi riske girer mi bekleyip göreceğiz.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

bence parker still mitil dinlemez parçalar bu adamı 🙂 breazeale joshua maçından bu yana pek gelişme sağlamış mıdır bilmiyorum çünkü ugonoh karşısında pek bişey anlayamadım. ugonoh un kalitesini tam olarak bilmediğimiz için breazeale hakkında da çıkarım yapmak zor olur. breazeale ın yumrukları da, vücudu da çok yavaş. ama biraz güçlü vuruyor. ugonoh u birkaç raundda nefes alamaz hale getirdi, amir… Devamını oku »

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

miller kesinlikle breazeale dan daha tehlikeli bir rakip.

Uğur mehmet birdoğan
Uğur mehmet birdoğan
4 yıl önce

Alexander Dimitrenko maçından daha faydalı bir maç olur yapılırsa Parker adına . Breazeale kabiliyetli bir boksör değil ama en azından fiziksel avantajlarını rakibine karşı biraz kullanmayı biraz becerebiliyor . Reach i ile jashua nın biraz canını sıkmıştı , parker için güzel tecrübe olur bu maç tabi ters bir kontra almazsa 🙂 , Ugonoh ya güzel bir tane çıkarmıştı Dominic Breazeale… Devamını oku »

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

sarbi nickli arkadaş bizim conan oluyor 🙂 üslubundan benzetmiş olabilirsin zaten.

MARCİANO
MARCİANO
4 yıl önce

joshua wlad maçında sakin kalırsa wlad onu uyuta uyuta yener…
baskı kurması lazım wlad a karşı yoksa wlad temposunu buldu mu kolay kolay yenilmez….

Bankaci
Bankaci
4 yıl önce

Parker-fury maçının olmasını çok istiyordum kısmet.

Parker ,millar la maç yaparsa büyük hata yapar.miller inanılmaz hacimli kilosuna göre hareketli rakibini ringte boğan bir Boksör.
Joshuaya wildera meydan okudu.ikisinden de ses çıkmamıştı.

Joshua wladi nakavt eder zaten edemezse sıkıntı var demektir.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

bence de sakin dövüşürse wlad sarılır, iter, çeker, çelme takar yorup son raundlarda ko eder joshuayı. dominant olmalı. yumruklarıyla wladın canını yakmalı. zaten 41 yaşında dayak yerse psikolojik çöküntüden pek mücadele edemeyebilir. kontrollü bir şekilde her raund wlada üstünlüğünü, genç ve güçlü olduğunu hissettirmeli.

Abdullah yılmaz
Abdullah yılmaz
4 yıl önce

parker bu zamana kadar hep yeni zellanda da maça çıktı. avrupa ya da amerikada maça çıkma cesareti yok. bana göre and ruiz maçını da net kazanmadı. bence brazele maçını kabul etmez. parker’ın sağlam biri karşısında duracağını sanmıyorum. parker zellanda dışında ve sağlam bir rakiple maça çıktığı gibi gümler…

Manny Pacquiao
Manny Pacquiao
4 yıl önce

Bence breazele millerdan daha iyi bir boksör . milleri nasıl bu kadar övdünuz anlamadım adam orta derecenin altında bir boksore fred kassi ye yeniliyordu da kassi sakatlandı ve kazandı.Breazele orta düzey bir boksör en azından mansour ve ugonohu yendi miller daha henüz bu düzey biriyle bile maç yapmadı

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Reply to  Manny Pacquiao

breazeale mansour maçında da ugonoh maçında da gerideyken kazandı. fred kassi yi bile şaibeli yendi. o boydaki heriften yediği yumrukların haddi hesabı yok. miller ın fred kassi ile yaptığı maçı bilmiyorum sakatlıktan mı bırakmış. ama miller nakavtçı olarak ilerleyen bir boksör. sparring maçlarını izledim güçlü yumrukları var. telefondan çekilmiş bir görüntüde wlad ile sparring yapıyordu. orda da fena değildi. hatta… Devamını oku »

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Reply to  Manny Pacquiao

breazeale a parker karşısında şans tanıyanları da anlamıyorum. parker povetkinle kafa kafaya dövüşen takam ı 1 sene önce yendi. şuan joshuanın ezdiği bu hantal kum torbasını lime lime eder.

Oldi
Oldi
4 yıl önce

Büyük maç olur bu adam parkeri çok zorlar. Belkit yener bilem.

Joe Calzaghe
Joe Calzaghe
4 yıl önce

Yandaki sosyal medya alemi joshua kliçko haberiyle dolu. Sitede bir tane bile yok…

Manny Pacquiao
Manny Pacquiao
4 yıl önce

Ben milleri takip etmem ama kassi maçında gördüğüm adam kimseyi bırak yenmeyi zorlayamaz bile ufak kassi den dayak yiyordu

Bankaci
Bankaci
4 yıl önce

joshua-wlad maçının başka kanalda olmasıyla e.hearn, bilgehan abiye hayatının kazığını attı.

bilgehan abi; bu maçı anlatamayacaksın da hangi maçı anlatacaksın.!?

irfan çakmakçı
irfan çakmakçı
4 yıl önce

Domonik brazela parkeri peynir ekmek gibi yer.bir kere adam çok sağlam yıkilmiyor.parkerin yumrukları yeteri kadar güçlü değil maçı puana götürmesi lazım.başka şansı olma

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

parker ı nerenizle izliyosunuz şaşırıyorum. inşallah parker 6 mayısta breazeale ile dövüşür.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

fred kassiyi şaibeli yenen, amir mansour ve ugonoh a yenilirken kazanan, joshua karşısında kum torbası gibi dövüşen adam parker ı peynir ekmek gibi yiyormuş. ulan breazeale kim? takam ve ruiz breazeale dan daha kötü boksör mü? ikisi de breazeale ı ezerek yener. parker bu adamın bademciklerini söker, kaburgalarından pirzola yapar, ağzını yüzünü dağıtır eline verir. breazeale mış. biz wlad joshua… Devamını oku »

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

unuttuğun bi şey var. bu adam daha 25 yaşında. ileri de göreceğiz parkerın neler yapacağını 🙂 hem ruiz i küçümsüyorsun da şuan onun kadar teknik kaç ağır siklet var? gayet hızlı(kilosuna göre hızlı demiyorum adam çok hızlı), teknik ve sağlam bir boksördü. breazeale ı rahat yener bence.

drfbb
drfbb
4 yıl önce

Sarbi kardeş bence elimizdekine kanaat etmeyi öğrenelim. Boks çok güzel bir spor ama ne yazıkki ülkemizde ilgi yok. Keşke olsa. Ne yazikki boks sektörü de iyi değil. En önemli siklet en çok izleten siklet agirsiklet sürünüyor. Şu joshua wlad maçı olmasa 1 senedir doğru dürüst ağır siklet maçı izledik mi. Ki biri 41 yaşında dünyanın en sıkıcı boksörü diğeri doğru… Devamını oku »

GGG
GGG
4 yıl önce

Klitschko, Joshua’ya sağlam bir tokat atacak. Bu tokattan sonra kendine gelip efsane olabilir. Ama tokat şart. Bu tokadı atacak kişi de şampiyonlar şampiyonu Klitschko olacak

Antijoshua
Antijoshua
4 yıl önce

Parker,fedasov,miller,breazela,hammer,dimitrenko,rudenko,wawryzk ve turevlerini nakavt veya sayiyla net yener.bunlarin hicbiri rakip olamaz parkera.parker su an povetkini yenemez ortizede zorlanir sanslar esit.joshua ve wilderi nakavt edemezse wilderi sayiyla yener ,joshuayi ya nakavt eder ya nakavt olur.

Antijoshua
Antijoshua
4 yıl önce

Efsaneler olmez nick degistirir 🙂

irfan çakmakçı
irfan çakmakçı
4 yıl önce

Aj vlada bir kamyon dayak atar.bellewin hayeye yaptığını aj wlade yapacak.wlad sağlam bir cukka ile jubileyi yapmış olacak.parker bu sitede ne kadar şişiren var tombik meksikalıdan zor kurtuldu brazela onu yumruk manyağına cevirir.kapışma olursa parkecileri bekleriz burada

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

Asıl o maç olsun ben seni zevkle beklerim 🙂 küçümsediğin tombiş meksikalı breazeale ile martini aynı gecede yener. Ayrıca Joshua inşallah wladı yenerse hakkıyla yener. Umarım rakibi sakatlandığı için maç kazanmaz yani…

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Bellew in haye e yaptığını yapacakmış ya öyle yapmasın diyorum. Yenecekse kıran kırana dövüşüp yensin.

burak1
burak1
4 yıl önce

utanç verici ağır siklet macları izliyoruz. Bir freizer gelse bunları bir raund oynatmaz joshuaymış 🙂 hiç bir numarası yok tek şansı ağır siklet gıtlığı olan bir devirde ortaya çıkması kaldı ki klickho kazanmak gibi bir derdi yok güzel bir para alıp boksu bırakır. Sandığımız gibi güzel bir maç olmayacak

unstoppablewilderpunch
unstoppablewilderpunch
4 yıl önce

vay metehan gardasim hosgelmissin. bu parker korkagida wilder dan kacar. buna eminim. komaya girmek istemeyen wilder dan kaciyo zaten. oyle aci bi guvvat vermis mevla wildera. povetkin korkudan diping yapti. wilder sisik josia veledini isteyince, horn balinumu patlatacak diye altina yapti. josiayi demiyirum bile kokuyu ta gars’tan duyduk. wlad wilderla jarsilasnamak icin korkudan wbc’ye yazilmadi. lan boksta muteber tek kemer… Devamını oku »

Asena CcC
Asena CcC
4 yıl önce

Asil korkak wilder korkagidir yendigi butun boksorler koftiden jashuadan it gibi korkuyor ayrica

Fatihhh
Fatihhh
4 yıl önce

haye hepsini hak etti sakat olduğunu bile bile para için o maça çıktı wlad böyle bir şey yapacağına inanamam şampiyona yakışır bir veda edecektir belkide kazanacak bekleyip görecez sonu haye gibi olmayacak o kesin bu sonu hak etmiyor:)

unstoppablewilderpunch
unstoppablewilderpunch
4 yıl önce

aleykum selam metehan gardaşım. aynen parker zorlayamaz bile wilderi.ben 3 rounddan uzun surmez diye tahmin ederim. simdi parkerin censei saglam gorunuyor ama bu yaniltici, cunku wilder kadar sert vuran biriyle mac yapmadi, yani wilderin yumruklarina dayanmaz. bi ihtimal wilderi yenme sansi olan tek isim wlad di. o da tehlikeyi fark etti ve kolaya yineldi bu hafta josiayi patlatip sanpiyin olarak… Devamını oku »

klıtschko
klıtschko
4 yıl önce

Dillian whyte ike yapsa efsane olur

Roman
Roman
4 yıl önce
Reply to  klıtschko

🙂 parker antrenman yapar. 🙂

MARCİANO
MARCİANO
4 yıl önce

joshua-wlad maçının yayın ihalesini k2 promotion kazandı ve yapılan ihalede tivibuspor aldı…
yani burada eddie hearn ün bi kabahati yok….olay sadece wlad tarafının yayın ihalesini kazanmasından dolayıdır….

Roman
Roman
4 yıl önce

Breazeale daha teknik ve yetenekli.

Roman
Roman
4 yıl önce

Parker a niye bok atarsiniz ayri bir dunyadasiniz. Adam 25 yasinda genc bir sampiyon bu cocuk dan ne bekliyosunuz hemen parker kendini gelistirsin biraz daha hepsini yikacak. Bu maca gelirsek gaza gelip kabul edebilirmi dicem sonucta en yakin arkadaslarindan ugonohu ko etti breazeale. Ama adam wbo sampiyonu ve bunu boyle bir riske atmaz en mantiklisi da bu.

Tugay Özay
Tugay Özay
4 yıl önce

Parker, Breazeale karşısında zorlanmaz. Joshua-Wilder seviyesinde olduğunu düşünmüyorum. Ortiz ile maç yapsa ve kazansa -bence %50 şansı- kendini kanıtlamış olur.

klıtschko
klıtschko
4 yıl önce

Povetkin 1 temmuzda geri dönüyor

Fatihhh
Fatihhh
4 yıl önce

parker daha genç niye bu kadar sevilmiyor anlamadım ne olacağı belli değil herşeyi zaman ve seçimleri gösterecek bence iş yapar gibi:)

Tek kral DEONTAY WİLDER
Tek kral DEONTAY WİLDER
4 yıl önce

Breazeale en son maçında çok iyiydi… maç yaparlarsa harika olur

Samantha Fox
Samantha Fox
4 yıl önce

Razvan Cojanu Parketin yeni rakibi , bu kadar sure icerisine iyi rakip bulmak kolay degildi ama imkansizda degildi .Povetkin 3 gunde parayi bastirip Johann Duhaupas la mac ayarladiysa Parker da en azindan duzgun birini bulabirdi ????? Demekki parkerda cesaret yada para yok .

Başa dön tuşu