Amatör Mücadele Sporları

Elmalı Yağlı Güreşleri Cumartesi ve Pazar Günü TV 8.5’ta

671. Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri İçin Geri Sayım Hızlandı

Elmalı Yağlı Güreşleri Cumartesi ve Pazar Günü TV 8,5’ta

9-10 Eylül tarihlerinde TV 8,5’tan canlı yayınlanacak 671. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesinde basın toplantı gerçekleştirildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek,Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk ve Elmalı Ağası Hakan Çetin ile birlikte Antalya Büyükşehir Spor Kulübü Başkanı Ramazan Karabulut toplantıda hazır bulundu. Ayrıca Elmalı’da Altın Kemer kazanmış Başpehlivanlar Orhan Okulu, Osman Aynur, Ali Gürbüz ve İsmail Balaban’ın da katıldığı basın toplantısına medyanın ilgisi büyüktü.

İsmail Balaban’dan Tepkilere Açıklama

İsmail Balaban, Muğla’nın Seydikemer ilçesinde düzenlenen 30. Geleneksel Seydikemer Seki Yağlı Pehlivan Güreşleri çerçevesinde rakibi Enes Doğan’ı yaklaşık 10 dakika süren müsabakada yenerek başpehlivan olmuştu. Balaban’ın müsabakanın hemen ardından dinlenmeye çalışırken yanına gelip, sarılarak fotoğraf çekilmek isteyen hayranı ile tartışması gündem haline gelmişti.

Bu duruma ilişkin açıklamalarda bulunan İsmail Balaban, “Er meydanında final müsabakası biter bitmez, daha ben ayağa bile kalkmamışken seyirci yanıma koştu. Bu bizim her zaman yaşadığımız bir sorun aslında ve buna engel olamıyoruz. Hiçbir spor müsabakasında bu yaşanmazken, biz de yaşanıyor. Seyircimiz sporcuya çok kolay ulaşabiliyor, elbette seyirci bizi seviyor ve biz bundan gurur duyuyoruz ama kötü niyetli birisi de o an yanımıza gelebilir. Üslup çok önemli, videoda olmayan bir durum var benim verdiğim tepkinin öncesini görmeyenler beni eleştirdi. Elimden geldiğince insanları kırmamaya dikkat ediyorum. Bu konuda haklıyım, ben hiçbir zaman seyirciye ters davranmadım ve orada seyircimiz yerini ve zamanını ayarlayamadı” şeklinde konuştu.

Cuma Başlıyor Pazar Bitiyor

Hadise, Yıldız Tilbe, Ediz, Linet ve Korya Avcı gibi ünlü sanatçılarında da konserler vereceği yağlı güreş festivalinde pehlivanlar cuma günü ermeydanına ayak basacaklar. Cuma günü yapılacak eleme maçları ile başlayacak karşılaşmalardan sonra Elmalı Yağlı güreşlerinde son 32’ye kalan başpehlivanlar 671. Elmalı yağlı güreşlerinde dualı çayıra çıkma hakkı elde edecek.

Bilgehan Demir ve Gökhan Günaydın Anlatacak

Bilgehan Demir ve Gökhan Günaydın’ın anlatacağı Elmalı yağlı güreşlerinde Bülent Yağcı moderatör olarak görev yapacak. 40 kişilik dev ekip ve 15 kamera ile hizmet verecek olan canlı yayın kadrosu tarihi organizasyonu tüm Türkiye’ye ulaştıracak.

Maç öncesi, sırası ve sonrasında yaşanacak tüm gelişmeler TV8,5’tan ekrana gelecek dev şölen her iki günde de 12.00’de başlayacak.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.