Amatör Mücadele Sporları

Ermeni Centilmen Azerbaycanlı’ya Tokat Attı Salon Karıştı

Olay Karate Müsabakasında Yaşandı

Ermeni Centilmen Azerbaycanlı’ya Tokat Attı Salon Karıştı

Gürcistan’da gerçekleştirilen uluslararası bir karate turnuvasında yaşanan olay büyük tepki çekti. Azerbaycan‘dan katılan karateci Alika Semihova, Ermeni rakibini mağlup ettikten sonra elini uzatarak tebrik etmek istedi. Ancak beklenmedik bir şekilde Ermeni sporcu, Semihova’nın yüzüne tokat attı.

Ermeni’den Çirkin Hareket

Bu çirkin ve agresif hareket, Azerbaycan takımının hocalarını ve izleyicileri sinirlendirdi. Ancak Semihova’nın soğukkanlılığı ve dik duruşu dikkat çekti. Karşılaşmanın ardından Semihova, yaptığı açıklamada Ermeni sporcuyla aynı seviyeye düşmemek için irade ve dayanıklılık gerektiğini belirtti. Azerbaycan milletinin her zaman haysiyetini koruduğunu ve minder üzerinde başarılar elde ederek bayrağını yükselttiğini vurgulayan Semihova, Ermeni sporcuların milli marşlarını dinlemek ve madalya töreninde onlara kürsüden bakmakla gurur duyduklarını ifade etti.

Olaya ilişkin görüntüler sosyal medyada hızla yayılarak gündem oldu ve Ermeni sporcunun çirkin hareketi büyük tepki topladı.

Gümüş Madalyası Elinden Alındı

Azerbaycan Karate Federasyonu Başkanı Arif Mammadov, Azerbaycanlı atlet Alika Semikhova’ya provokasyon yapan Ermenistanlı karatecinin finalde kazandığı gümüş madalyasının elinden alındığını ve turnuvadan men edildiğini söyledi.

Azerbaycanlı Alika Semikhova, dün Batum’da düzenlenen karate şampiyonasında Ermeni rakibini mağlup etti. Ancak Ermeni karateci, tokalaşmak için rakibine elini uzatan Semihova’nın yüzüne vurdu.

Ermeni Centilmen Azerbaycanlıya Tokat Attı Salon Karıştı

5 1 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.