Amatör Mücadele Sporları

Türkiye Güreş Milli Takımı Olimpiyat İçin Hazırlanıyor

Güreşte 2024 Paris İçin 6 Kota Cepte

Türkiye Güreş Milli Takımı Olimpiyat İçin Hazırlanıyor

Türkiye, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları öncesinde gerçekleştirilen son Avrupa Güreş Şampiyonası’nda büyük bir başarı elde etti. Romanya’nın başkenti Bükreş’te 12-18 Şubat tarihlerinde düzenlenen şampiyonada Türkiye, toplam 17 madalya kazandı. Bu madalyalar 7 altın, 6 gümüş ve 4 bronzdan oluşuyordu. Milli takım, üst üste 3. kez Avrupa Şampiyonası’ndan 17 madalya ile ayrılarak, en başarılı organizasyonunu geçirdi.

Takım Halinde Şampiyon Olduk

Serbest stilde Türkiye, İstanbul’un ev sahipliğini yaptığı 1993 Avrupa Şampiyonası’ndan sonra ilk kez takım halinde şampiyonluğa ulaştı. Serbest Güreş Milli Takımı, 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak 140 puanla takım sıralamasında zirveye yerleşti. Grekoromen stilde ise Türkiye, üst üste ikinci şampiyonluğunu kazandı. Grekoromen Milli Takımı, 2 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya ile 147 puanla şampiyonluk kupasını aldı.

Türkiye’nin yeni Avrupa şampiyonları arasında 19 yaşındaki milli güreşçi Alperen Berber de bulunuyordu. Ayrıca, milli sporcular Taha Akgül, Yasemin Adar Yiğit ve Feyzullah Aktürk de şampiyonluk elde ederek önemli başarılar elde etti.

2024 Paris Olimpiyatlarını Kimler Garantiledi

Avrupa Olimpiyat Elemeleri, 5-7 Nisan tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek. Dünya Olimpiyat Elemeleri ise 9-12 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Türkiye şu ana kadar güreşte 6 olimpiyat kotası elde etti. 2023 Dünya Güreş Şampiyonası’nda Taha Akgül, İbrahim Çiftçi, Buse Tosun Çavuşoğlu, Evin Demirhan Yavuz, Ali Cengiz ve Rıza Kayaalp, olimpiyat kotası kazandılar.

Türkiye’nin Güreş Haberleri Sayfası

Fight Club Türkiye Olarak Gelişmeleri Aktarmaya Devam Edeceğiz. Güreş

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.