Amatör Mücadele Sporları

Kadın Boks Milli Takımından 8 Madalya

Romanya'da Yıldız Boksörlerimiz Ülkemizi Başarıyla Temsil Etti

Kadın Boks Milli Takımından 8 Madalya

Yıldız Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda kadın milli boks takımımız başarıyla mücadele etti. Havvanur Kethüda +80 kiloda Rumen Denisa Elena Manu’yu yenerek altın madalya kazandı. Yonca Gül Yılmaz ise 70 kiloda Macar Vivien Kapcsos’u mağlup ederek ikinci altın madalyayı aldı. Melisa Eroğlu ise 80 kiloda Ukraynalı Nadia Rebryk’e yenilerek gümüş madalya kazandı. Sedef Nergis ise Macar Flora Budai’ye mağlup olarak organizasyonu gümüş madalya ile tamamladı.

Türkiye Boks Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, Romanya’da düzenlenen Yıldız Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda Türk milli sporcuların başarılarına vurgu yapıldı. Havvanur Kethüda ve Yonca Gül Yılmaz altın madalya kazanırken, Melisa Eroğlu ve Sedef Nergis gümüş madalya elde etti.

Türkiye Takım Halinde İkinci Oldu

Kadınlarda 70 kiloda Yonca Gül Yılmaz ve +80 kiloda Havvanur Kethüda altın, 75 kiloda Sedef Nergis ve 80 kiloda Melisa Eroğlu gümüş, 50 kiloda Emel Okay, 60 kiloda Busenur Yazan ve 66 kiloda Elvan Sözkesen bronz madalya kazandı.

Ploieşti kentinde yapılan şampiyonaya 29 ülkeden 378 sporcu katıldı. Türkiye takım halinde kadınlarda ikinci oldu. Takım halinde beşinci olan erkek takımımızda 75 kiloda Türkiye’yi temsil eden Toprak Salman ise altın madalya alarak göğsümüzü kabarttı.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.