Olimpiyat Madalyalı Milli Güreşçiye Silahlı Saldırı

cenk-ildem

Rio Olimpiyatlarında 98 kilo grekoromende ülkemize bronz madalya kazandıran milli güreşçimiz Cenk İldem’in trafikte yol verme tartışması nedeniyle saldırıya uğradığı ve iki bacağından vurulduğu öğrenildi.

Türkiye Güreş Federasyonundan yapılan açıklamada, “Türk güreşinin önemli isimlerinden olimpiyat üçüncüsü Cenk İldem, trafik magandalarının açtığı ateş sonrası yaralandı.” denildi.

Cenk İldem’in, İstanbul Okmeydanı’nda seyir halindeyken trafikte kavga eden şahısların arasında kaldığı aktarılarak, “Cenk İldem’e 2 kurşun isabet etti. İki bacağından yaralanan başarılı sporcu, hemen hastaneye kaldırıldı. İki bacağına dikiş atılan milli sporcunun durumunun iyi olduğu ve kısa süre sonra çalışmalara başlayabileceği açıklandı.” ifadelerini kullanıldı.

cenk-ildem hastane

Olayla ilgili açıklamada bulunan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, yaşanan hadiseyi kınadı.

Cenk’in hiçbir alakası yokken olayın içinde kaldığını ve kaza kurşunlarıyla yaralandığını dile getiren Aydın, “Çok şükür sporcumuzun durumu iyi. Küçük bir operasyon yapıldı. Kurşunlar bacağını delip geçmiş ve kemiğe zarar vermemiş. Bu olayı kınıyor, sporcumuza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.” değerlendirmesinde bulundu.


Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

Yorumlar

6 Yorum - "Olimpiyat Madalyalı Milli Güreşçiye Silahlı Saldırı"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Garyosullivan
Üye
Garyosullivan

Böylesini yıllarca, düzenli aralıklarla, ölmemesine dikkat ederek öldüresiye döveceksin. Bizim de ruhsatlı beylik silahımız var ama bir kere yanımızda gezdirmedik. Sokakta, işte herkesin belinde bir şişkinlik. Zannedersin herkesin peşinde mossad, asala var. Ülke çok sporcu yetiştiriyor ya onu da siz vurun aq şerefsizleri.

ahmet kurt
Üye
ahmet kurt

ağzına sağlık…

cemil aslan
Üye
cemil aslan

+100 kardeşim

Big George
Üye
Big George

+1000 de benden… Üstüne LAf söylemeye gerek yok.

mdeniz
Üye
mdeniz

+1000 ağzına sağlık, o soğuk demiri hiç sevmem, bırak evime sokmayı, elime dahi almam.

Harkmen
Üye
Harkmen

Benim anlamadığım bu silahlı magandalar birbirleriyle silahla çatışır yoldan geçen masum insanları vurup öldürür. Akıl almaz bir iş.