Amatör Mücadele Sporları

Yağlı Güreş Liginde Son Durak Kurtdere

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu'nun düzenlediği 63. Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşleri'nde 7. etap gerçekleşecek.

Yağlı Güreş Liginde Son Durak Kurtdere

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu bünyesinde yer alan CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nin heyecan dolu karşılaşmaları, bu yıl 63. kez gerçekleştirilecek olan Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşleri’nde zirveye ulaşacak.

CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nin amacı, pehlivanların performansını artırmak ve tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ndeki kaliteyi yükseltmek olarak belirlendi. Lig, Antalya’nın Manavgat ilçesindeki güreşlerle başlayarak toplamda 7 etaplı bir organizasyondan oluşuyor. Güreşçiler, bu etaplardaki müsabakalarda elde ettikleri puanlarla ilk 24 içerisine girme mücadelesi veriyor. İlk 24’e giren başpehlivanlar, gelecek yıl gerçekleştirilecek olan 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne doğrudan katılım hakkı elde edecek.

2-3 Eylül’de Balıkesir’de Düzenlenecek

Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşleri, her yıl binin üzerinde pehlivanın katılımıyla gerçekleşiyor. Organizasyon, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi’nin iş birliği ile 2-3 Eylül tarihlerinde düzenlenecek.

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Okan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, böyle bir ligin yağlı güreşleri daha geniş kitlelere ulaştıracağını vurguladı. Geçmiş yıllarda önemli ilerlemeler kaydeden Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşleri’nin marka olması için çaba harcadıklarını belirten Başkan Okan, fiziksel ortamın iyileştirilmesine önem verdiklerini ve saha çimini değiştirdiklerini söyledi. Lig yaparak futboldaki gibi daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediklerini dile getiren Başkan Okan, destekleri için önceki dönem Karesi şimdiki Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür etti.

Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşleri, geleneksel Türk sporu olan yağlı güreşlerin önemli bir platformu olarak, güreşçiler ve izleyiciler için büyük bir heyecan kaynağı olmaya devam ediyor. Bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanından yetenekli pehlivanların kıyasıya mücadele edeceği er meydanı, güreş tutkunlarını bir araya getirmeye hazırlanıyor.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.