Kickboks ve Muay Thai

Hem Hemşire Hem de Kickboksör! Hedefini Açıkladı

kick-boks-sampiyonu-hemsire-duygu-turan

Kick Boks milli sporcusu Duygu Turan bir yandan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji kliniğinde hemşirelik yapıyor, bir yandan da kick boks şampiyonluğuna bir yenisini eklemek için hazırlanıyor.

Kick boks milli sporcusu 23 yaşındaki Hemşire Duygu Turan, Hamidiye Şişli Etfal Hastanesindeki hemşirelik görevine devam ederken girdiği kick boks şampiyonalarında başarıdan başarıya koşuyor.

Hürriyet’in haberine göre, birçok başarıya imza atan Turan başarılarına bir yenisini eklemek için Macaristan Budapeşte de yapılacak olan 2017 Dünya Kick Boks Şampiyonasına hazırlanıyor.

“HEDEFİM TEKRAR ŞAMPİYON OLMAK”

Turan, “Kick boks milli takım sporcusuyum. Aynı zamanda Arnavutköy Spor Kulubü’nün sporcusuyum. Şişli Etfal’de hemşireyim. Yoğun bakımda çalışıyorum. Bu güne kadar 2014’de Avrupa şampiyonu, 2015’te dünya şampiyonu oldum. 2016’da 2 kez ayrı branşlarda Avrupa şampiyonu oldum. Bu sene daha yeni maçtan geldim. Bolu’da yapılan Türkiye kick boks şampiyonasında şampiyon oldum. Kasım ayında Macaristan’da yapılacak dünya şampiyonasına katılacağım. Bundan sonra hedefim bu sene yapılacak Dünya şampiyonasında tekrar şampiyon olmak. Ayrıca da kendi branşımda dünyanın en teknik sporcusu olmak istiyorum” dedi.

“NÖBET TUTACAĞIM GÜNLER ANTRENMAN YAPAMIYORUM”

Milli takım Kick boks sporculuğu ve hemşirelik görevini aynı anda yürütürken yaşadığı zorluğu dile getiren Duygu Turan, ” Bu süreçte zorlanıyorum. Nöbet tutuyorum, ertesi gün antrenman yapıyorum. Zor bir hayatım var ama ikisini de çok sevdiğim için yetiştirmeye çalışıyorum, koşturuyorum. Ailem ve buradaki arkadaşlarımın desteğiyle. Mesai saatlerim değişiyor. Mesela bir hafta 3 gün sabah geliyorum. 2 gün nöbet tutuyorum. Sabah çalıştığım günler akşam antrenmana gidiyorum. Nöbet tutacağım günler antrenman yapamıyorum. 16 saat tuttuğumda sabah buradan çıkıp evde uyuyup antrenmana gidiyorum. Benim için çok zor oluyor. Hocalarım destek oluyor. Kendi başıma antrenman yapıyorum” diye konuştu.

“EN İYİ SPORCU” ÖDÜLÜNÜ ALDI

Duygu Turan, Kocaeli Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümünden 2014 yılında mezun oldu, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi kardiyoloji kliniğine atandı. 2014 Kick Boks Türkiye Şampiyonu (Kick Light Branşı), 2014 Kick Boks Avrupa Şampiyonu (Slovenya / Maribor), 2016 Boks Türkiye üçüncülüğü, 2016 Kick Boks Türkiye Şampiyonu (Low Kıck Branşı) , 2016 Kick Boks Türkiye Şampiyonu (Kick Light Branşı) , 2016 Kick Boks Avrupa Şampiyonu (Slovenya / Maribor), 2016 Kick Boks Avrupa Şampiyonu (Yunanistan-Loutraki), 2017 Spor&spor dergisinin düzenlediği sporun devleri ödül gecesinde en iyi sporcu ödülünü aldı.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.