MMA

Adesanya’yı Mağlup Eden Blachowicz’in Sıradaki Unvan Koruma Maçı Açıklandı!


Polonyalı UFC Hafif Ağır Sıklet Şampiyonu Jan Blachowicz, Nijeryalı UFC Orta Sıklet Şampiyonu Israel Adesanya ile 6 Mart UFC259 gecesinde bir süper maç yaptı ve “Şampiyona karşı Şampiyon” olan maçta; Blachowicz’in hafif ağır sıklet kemerinin ortada olduğu bir maç olmuştu. UFC Hafif Ağır Sıklet Şampiyonu Jan Blachowicz, UFC Orta Sıklet Şampiyonu Israel Adesanya’yı puanlarla (49-46, 49-45 x2) mağlup ederek UFC Hafif Ağır Sıklet Unvanı’nı korudu ve Israel Adesanya, profesyonel mma kariyerinde ilk yenilgisini almıştı.

Jan Blachowicz’in sıradaki rakibi resmi olarak nihayet açıklandı. UFC Başkanı Dana White; Polonyalı Jan Blachowicz’ın rakibinin Brezilyalı Glover Teixeira olduğunu açıkladı.

Teixeira, son maçını 7 Kasım 2020’de Thiago Santos ile karşılaşmıştı ve Teixeira, Santos’u üçüncü rauntta Rear-Naked Choke hareketi ile pes ettirerek maçı kazanmıştı. Teixeira, bu galibiyetle beraber 5 maçlık galibiyet serisi elde etti ve şimdi UFC Hafif Ağır Sıklet Şampiyonluğu için Blachowicz ile mücadele edecek.


0 0 vote
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu