MMAUFC

Daniel Cormier, Jon Jones İle Bir Maç Daha Yapmak İstiyor!


UFC hafif ağır siklet şampiyonu Daniel Cormier için Jon Jones artık bir takıntı haline geldi. Jones ile 2 maça çıkan ve galip gelemeyen Daniel Cormier 3.maçın farklı olacağını söylüyor.

Daniel Cormier yaptığı açıklamada, “Jon Jones ile dövüşmek istiyorum. Bunu yapabilirim. Biliyorum 2 maçta da ona yenildim. Fakat son maçta iyi bir iş çıkardığımı düşünüyorum. Her maç daha da iyiye gidiyor. İnanıyorum 3.kez karşılaşırsak daha iyi bir maç çıkaracağımı düşünüyorum.” dedi.

Jon Jones da 3.maç için yeşil ışık yaktı. Eski şampiyon Twitter hesabından Daniel Cormier’in bu açıklamasına gönderme yaparak, “Bana gel bebeğim.” diye tweet attı.

İki dövüşçü de 3.maç için istekli görünüyor fakat ortada büyük bir problem bulunuyor. Jon Jones’un lisansı doping yaptığı gerekçesiyle komisyon tarafından 1 yıl askıya alındı. Jones’un ayrıca 4 yıl men cezası alması da gündemde. Daniel Cormier’in 39 yaşına geldiğini de hesaba katarsak bu iki dövüşçünün bir kez daha karşılaşması çok zor görünüyor.


0 0 vote
Article Rating

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
10 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
3 yıl önce

Yenilen pehlivan güreşe doymazmış..

GGG
GGG
3 yıl önce

UFC’nin mantığını anlamıyorum. Ufc, usada, yada bu konuyla her kim ilgileniyorsa. Yaptıkları tamamen saçmalık. Düşünsenize brock lesnar gibi bir adamın ufc’de dövüşmesine izin veriliyor, hatta bunun için can atıyorlar. Adam göz göre göre Steroidin dibine vuran birisi. Francis Ngannou’ya bakın, caşhuva’nın mma’deki versiyonu. Alistair overeem ve diğerleri, hepsi Steroid kullanıyor. Bu gayet açık. Doğru birşey değil tabi. Ama Steroidin dibine… Devamını oku »

sicilyamafyasi
sicilyamafyasi
3 yıl önce
Reply to  GGG

Tek açıklaması ticaret hocam. Kim bilir ne entrikalar ve de bu entrikalara bağlı ne paralar dönüyor

GGG
GGG
3 yıl önce
Reply to  sicilyamafyasi

İyi de hocam, Jon jones büyük bir hayran kitlesine sahip. Popülaritesi ve reklam gücü de yüksek. Yani para kazandıracak bir isim. Diğerlerinin dövüşmesine izin verilip de Jones’a bu cezaların verilmesine anlam veremiyorum. Belki de birileri ona komplo yapıyordur. Başka bir ihtimal Gelmiyor aklıma. İnsanlar jon jones’u izlemek istiyor. Bu kadar yetenekli bir adamı kariyerinin zirvesinde bu cezalarla spordan uzak tutmak… Devamını oku »

GGG44
GGG44
3 yıl önce
Reply to  GGG

sadece steroid değildir bence başka maddeler bulmuşlardır.yoksa jon jonesi harcatmazlar kolay kolay…

sicilyamafyasi
sicilyamafyasi
3 yıl önce
Reply to  GGG

Dediğin gibi hocam maddi açıdan daha güçlü birileri komplo kuruyordur. Başarı her zaman kıskanılır

Thereem
Thereem
3 yıl önce

En iyisi PRIDE’dı…test mest yoktu…arkadaş mecbur kullancak bu adamlar insanüstü çalışıyorlar,yıpranıyorlar yoksa bu şekilde üst düzey kalmak insan doğasına aykırı bi durum.vitor belford brezilyadaki maçlarda canavar abd,kanadadaki maçlarda sinek…nasıl oluyor…vucüttan trapezlerden bile belli…overeem ufc’ye transfer edilirken kullandığı biliniyordu ve lesnar karşısına çıkardılar o maçtaki tartı görüntülerine bir bakın…120 kg yağ oranı %10’un altında bu nasıl olacak ??….sonra junior dos santosla… Devamını oku »

Thereem
Thereem
3 yıl önce

Jon jones benim gözümde fedoruda geçip mma’in bir numarası olmuştur.Böyle dominant,akıllı bi dövüşçü bir daha gelirmi bilemem…inanılmaz bir reach avantajı,çok çok akıllı,o boya ve vücuda rağmen inanılmaz bir güreş becerisi…adam resmen dövüşmek için doğmuş…cormier’in jon jones’u yenme şansı yok malesef…jon jones miocic’i bile çok zorlanmadan harcardı…ağırsiklette bile onu yenebilecek bir adam yok…

fix1
fix1
3 yıl önce
Reply to  Thereem

fedor’u geçebilmesi için emekli olması ve öyle değerlendirilmesi lazım.

Thereem
Thereem
3 yıl önce
Reply to  fix1

Niye ? Fedor emeklimi ?

Başa dön tuşu