Daniel Cormier, Jon Jones İle Bir Maç Daha Yapmak İstiyor!


UFC hafif ağır siklet şampiyonu Daniel Cormier için Jon Jones artık bir takıntı haline geldi. Jones ile 2 maça çıkan ve galip gelemeyen Daniel Cormier 3.maçın farklı olacağını söylüyor.

Daniel Cormier yaptığı açıklamada, “Jon Jones ile dövüşmek istiyorum. Bunu yapabilirim. Biliyorum 2 maçta da ona yenildim. Fakat son maçta iyi bir iş çıkardığımı düşünüyorum. Her maç daha da iyiye gidiyor. İnanıyorum 3.kez karşılaşırsak daha iyi bir maç çıkaracağımı düşünüyorum.” dedi.

Jon Jones da 3.maç için yeşil ışık yaktı. Eski şampiyon Twitter hesabından Daniel Cormier’in bu açıklamasına gönderme yaparak, “Bana gel bebeğim.” diye tweet attı.

İki dövüşçü de 3.maç için istekli görünüyor fakat ortada büyük bir problem bulunuyor. Jon Jones’un lisansı doping yaptığı gerekçesiyle komisyon tarafından 1 yıl askıya alındı. Jones’un ayrıca 4 yıl men cezası alması da gündemde. Daniel Cormier’in 39 yaşına geldiğini de hesaba katarsak bu iki dövüşçünün bir kez daha karşılaşması çok zor görünüyor.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

10
Yorumlar

4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
fix1ThereemGGG44sicilyamafyasiGGG Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

Yenilen pehlivan güreşe doymazmış..

GGG
Üye
★★★★
GGG

UFC’nin mantığını anlamıyorum. Ufc, usada, yada bu konuyla her kim ilgileniyorsa. Yaptıkları tamamen saçmalık. Düşünsenize brock lesnar gibi bir adamın ufc’de dövüşmesine izin veriliyor, hatta bunun için can atıyorlar. Adam göz göre göre Steroidin dibine vuran birisi. Francis Ngannou’ya bakın, caşhuva’nın mma’deki versiyonu. Alistair overeem ve diğerleri, hepsi Steroid kullanıyor. Bu gayet açık. Doğru birşey değil tabi. Ama Steroidin dibine… Devamını oku »

sicilyamafyasi
Üye
★★★★
sicilyamafyasi

Tek açıklaması ticaret hocam. Kim bilir ne entrikalar ve de bu entrikalara bağlı ne paralar dönüyor

GGG
Üye
★★★★
GGG

İyi de hocam, Jon jones büyük bir hayran kitlesine sahip. Popülaritesi ve reklam gücü de yüksek. Yani para kazandıracak bir isim. Diğerlerinin dövüşmesine izin verilip de Jones’a bu cezaların verilmesine anlam veremiyorum. Belki de birileri ona komplo yapıyordur. Başka bir ihtimal Gelmiyor aklıma. İnsanlar jon jones’u izlemek istiyor. Bu kadar yetenekli bir adamı kariyerinin zirvesinde bu cezalarla spordan uzak tutmak… Devamını oku »

sicilyamafyasi
Üye
★★★★
sicilyamafyasi

Dediğin gibi hocam maddi açıdan daha güçlü birileri komplo kuruyordur. Başarı her zaman kıskanılır

HeisenberG
Üye
★★★★
HeisenberG

sadece steroid değildir bence başka maddeler bulmuşlardır.yoksa jon jonesi harcatmazlar kolay kolay…

Thereem
Üye
Thereem

En iyisi PRIDE’dı…test mest yoktu…arkadaş mecbur kullancak bu adamlar insanüstü çalışıyorlar,yıpranıyorlar yoksa bu şekilde üst düzey kalmak insan doğasına aykırı bi durum.vitor belford brezilyadaki maçlarda canavar abd,kanadadaki maçlarda sinek…nasıl oluyor…vucüttan trapezlerden bile belli…overeem ufc’ye transfer edilirken kullandığı biliniyordu ve lesnar karşısına çıkardılar o maçtaki tartı görüntülerine bir bakın…120 kg yağ oranı %10’un altında bu nasıl olacak ??….sonra junior dos santosla… Devamını oku »

Thereem
Üye
Thereem

Jon jones benim gözümde fedoruda geçip mma’in bir numarası olmuştur.Böyle dominant,akıllı bi dövüşçü bir daha gelirmi bilemem…inanılmaz bir reach avantajı,çok çok akıllı,o boya ve vücuda rağmen inanılmaz bir güreş becerisi…adam resmen dövüşmek için doğmuş…cormier’in jon jones’u yenme şansı yok malesef…jon jones miocic’i bile çok zorlanmadan harcardı…ağırsiklette bile onu yenebilecek bir adam yok…

fix1
Üye
★★
fix1

fedor’u geçebilmesi için emekli olması ve öyle değerlendirilmesi lazım.

Thereem
Üye
Thereem

Niye ? Fedor emeklimi ?