MMA

Khabib Nurmagomedov Dün Gece Bu Kez Amerikalı Poirier’i Boğdu! Yine Tellerden Atladı


Khabib Nurmagomedov vs Dustin Poirier

Birleşik Arap Emirliklerinin Dubai şehrinde yapılan UFC’nin 242. organizasyonunda Dağıstanlı Khabib Nurmagomedov Amerikalı rakibi Dustin Poirier’i 3. rauntta Rear Naked Choke ile boğarak yendi.

İlk 2 rauntta da galip ilan edilen Khabib zorlu rakibini de kolayca saf dışı bıraktı. McGregor maçından sonra ilk kez maça çıkan usta dövüşçü 28 maçta 28 galibiyetle yoluna yenilgisiz olarak devam etti. Şampiyonluk kemerini beline takan Khabib kazanır kazanmaz yine kafesin tellerinden dışarı atladı! Ancak bu kez birilerini dövmek için değil UFC ekibi ile sevinç gösterisi yapmak için. Bu sırada güvenliklerin telaşı görülmeye değerdi.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
10 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Imparator 81
Imparator 81
2 yıl önce

Efsane olma yolunda gidiyor gerçekten adamları yerde eziyor.bu maçtan sonra tony ferguson ile maç yaparsa güzel olacak ama daha sonra kimle yapar bilmiyorum adam kalmadı belki gsp

cemil aslan
cemil aslan
2 yıl önce

Ferguson Habib’i en çok zorlayacak isim

cemil aslan
cemil aslan
2 yıl önce

Khabib için bence Mcgregor maçından daha zor bir maç oldu. Dustin Poirier’in Habibe uyguladığı giyotin hareketinde başka bir sporcu olsa bayılırdı. Habib yer oyunlarındaki tecrübesiyle kurtulabildi. Dustin çok iyi yakaladı. 2. rauntta ise ayakta isabetli yumruklarla Habibi baya zorladı ama Habib gerçekten çok dayanıklı ve güçlü bir sporcu.

cemil aslan
cemil aslan
2 yıl önce

Özgüveni çok yüksek; rakipleriyle nasıl dövüşeceğini onların güçlü ve zayıf yönlerini ve kendisinin nasıl bir taktik uygulaacağını herşeyi saklamadan maçlardan önce anlatıyor ve gerçekten anlattığı şekilde uyguluyor.

cemil aslan
cemil aslan
2 yıl önce

Yaşayan bir efsaneye tanıklık ediyoruz buda güzel bişey 🙂

Claymaker
Claymaker
2 yıl önce

khabib i izlerken inanılmaz sıkılıyorum. hemen herkes ne yapacağını biliyor ama henüz karşı koyabilen çıkmadı.
Khabib riskli rakiplerde seçmiyor bu haliyle inanılmaz sıkıcı fergusonla dövüşsün bakalım ne olacak.

BJKArmedForces
BJKArmedForces
2 yıl önce
Reply to  Claymaker

khabib yenecek adamları yeniyor da , stili kötü. garantiye oynayan birisi. conor, diaz, ferguson,holloway, jones vsvs gibi değil.

Blade
Blade
2 yıl önce
Reply to  Claymaker

Khabib’in stili birçok insana sıkıcı geliyor, belki benim dışımda herkese. Böyle muazzam güreş tekniğini izlemek bana çoğunluğun aksine çok zevk veriyor.

TysonnFury
TysonnFury
2 yıl önce

Bu adam garantici. Striker avları seçip löp mideye indiriyor. Kendisine denk grappler zaten yok daha ne..

яσмαη
яσмαη
2 yıl önce

Giyotin den çok iyi kurtuldu. Sıradaki görmek istediğim maç kesinlikle Ferguson maçı. Ferguson khabib den sonra conor veya masdival vs Diaz kazananı olabilir.

Başa dön tuşu