MMA

McGregor’un Road House Adlı Filmi Vizyona Girdi

UFC'den Kimler Yok ki!

McGregor’un Road House Adlı Filmi Vizyona Girdi

1989 yapımı Patrick Swayze filmi “Road House“un mükemmel bir film olduğu ve bu nedenle geliştirilemeyeceği iddia edilebilirdi, ancak Doug Liman ve Jake Gyllenhaal bu filmden daha iyisini yapmak çıktıkları yolda filmi vizyona koydular. Projeye biraz dövüş otantikliği kazandırmak için İrlandalı karma dövüş döüşçüsü Conor McGregor’ı da dahil ettiler. İki ayrı sıklette Ultimate Fighting Championship (UFC) şampiyonu olan MMA şampiyonu McGregor, “Road House”un ikinci başrolüydü. Jake Gyllenhaal’ın karakteri Elwood Dalton’ı canlandırdığı filmde McGregor ise Knox adıyla filmde yer aldı.

UFC’nin Patronu Dana White de Filmde Yer Aldı

Filme gerçeklik katmak adına yapımcılar işin içine UFC şampiyonunu katmakla kalmadı bir de UFC’nin CEO’su durumunda bulunan Dana White’a da rol verdi. Sadece Dana White değildi filmde oynayan! UFC kadrosunda yaptığı dövüşlerle hatırlanan oyun tecrübesi bulunan Jay Hireon da Dalton karaterine filmde rakip oldu. UFC’nin röportajlarını yaparken gördüğümüz Jon Anik de yine filmde rol alan bir başka UFC paydaşı olarak dikkat çekiyor. Hepsinin ötesinde dünyaca ünlü anonsör Bruce Buffer’ı da filmde UFC yıldızlarını anons ederken görüyoruz.

Road House Çekimlerinde Neler Yaşandı?

Gyllenhaal çekimlerden sonra yaptığı açıklamada “McGregor başından itibaren söylediği sözler beni etkiledi, ‘Ben buraya öğrenmeye geldim ve oyunculuk konusunda yeniyim’ dedi. Ben de ‘Ben belki de beyaz kuşaktan daha alt seviyedeyim. Ben de öğrenmeye buradayım.’ dedim. Bu noktada buluşup çekimlere başladık.” dedi. bulundu.

Gyllenhaal ve McGregor, diğer oyuncuların söylediğine göre çekimlerde gerçekten de kanka oldular ve çok iyi anlaştılar. Bu da McGregor’un oyunculuk deneyimini Gyllenhaal’ın da kendi dövüş deneyimini geliştirdiği kesin.  McGregor, birbirlerinin güçlü yanlarına oynadıklarını ve “Bunun için birbirlerine ihtiyaç duyduklarını” söyledi. Bu, genellikle insanları ezip dövmesiyle tanınan bir adam için oldukça naif bir durum.

“Road House” çekimleri McGregor’a karşı çalışan oyuncular için önce biraz korkutucu gelmiş. Ortalama bir oyuncu yumruğunu yemek sorun olmaz ancak profesyonel bir dövüşçünün gerçek yumruğunu yemek filmi durduracak noktaya getirebilirdi. Oyuncu Lukas Cage Total Film’e şunları söyledi: “Korkudan titriyordum. ‘Lütfen Conor McGregor, bana kazara vurma. Lütfen, yapacağın her neyse, yüzüme yanlışlıkla da olsa vurma.’

Neyse ki, McGregor ve diğer oyuncular arasındaki iyi iletişim, herkesin daha rahat hissetmesine yardımcı oldu. Ünlü oyuncu Gyllenhaal, McGregor’a yumruklarını gerçekten de vurmaması konusunda hatırlatmalarda bulunmak zorunda kaldığını belirtirken, dövüşçünün dövüş tekniklerinde kendisine yardımcı olduğunu söyledi:

Bu derin saygının, çekimleri daha güvenli filmi de daha da başarılı hale getirdiği kesin. 21 Mart’ta vizyona giren filmde Gyllenhaal karakteri bir adamın boğazını çıplak elleriyle koparmadı mı bunu söylemeyelim ama timsahlara yem edilen birine denk geldiğimizi de aktarmak isteriz 🙂

Bilgehan Demir Road House Filmini İnceledi

Filmin çıkış tarihi 21 Mart 2024 – Prime Video

Türkiye’nin MMA Haberleri Sayfası

Fight Club Türkiye Olarak Gelişmeleri Takip Etmeye Devam Edeceğiz. MMA

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.