Boks

David Haye’den Tyson Fury’e “Sen Önce”


Önümüzdeki aylarda yeniden ringe çıkmaya hazırlanan David Haye, kendisine Tyson Fury ile maç yapıp yapmak istediğine dair sorulan soruya ilginç bir cevap verdi !

Geçtiğimiz yıl içerisinde David Haye ve Tyson Fury , 2 kez karşı karşıya gelmeye hazırlanırken Haye’nin geçirdiği sakatlıklar sebebi ile bu maç planı da sonunda suya düşmüştü.

Haye, kendisine ringlere dönüş yaptıktan sonra Fury ile maç yapıp yapmayacağı şeklinde yöneltilen soruya cevap verirken, İrlandalı boksöre ilginç bir şart sundu. Buna göre, Tyson Fury, Wladimir Klitschko’yu yenip ünvanları kazanamadığı müddetçe Haye’nin, Fury ile maç yapmak gibi bir niyeti yok !

‘’Tyson Fury ile maç yapmak gibi bir düşüncem yok. Bu karşılaşma geçtiğimiz yıl iki kez gündeme geldi ve pazarlama açısından ve boksseverlerin mutlu olup, benim de antrenmanlı kalmam amacından başka bir anlam taşımamaktaydı.

Şimdi ise Dereck Chisora ile karşılaşacak ve kazanması halinde Wladimir Klitschko’nun rakibi olmaya hak kazanacak. ‘’
‘’Dereck Chisora karşısında ne denli şansı var bilmiyorum. İlginç bir maç olmaya aday karşılaşma. Dereck Chisora’yı yendikten sonra ünvanları kazanana dek Tyson Fury ile maç yapmayı düşünmem. ‘’

David Haye’nin önümüzdeki Ekim ya da Kasım ayı içerisinde yeniden ringe çıkmayı hedeflediği bilinmekte ve eski şampiyon, bu amaç doğrultusunda kendisine rakip aramakta.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu