Boks

Julian Williams’a Rakip Aranıyor! Son Başvuru Tarihi 31 Aralık!


jrock

Hafif orta sıkletin yükselen yıldızı Amerikalı Julian “JRock” Williams rakibini arıyor.

IBF sıralamasında 6. sırada bulunan ve şampiyon Jermall Charlo ile karşılaşmak için son bir eliminasyon maçını geçmek zorunda olan Williams’ın ekibi, bugüne kadar sıralamada 3. sırada bulunan Michael Soro ve 7. sırada bulunan Ermeni asıllı Amerikalı boksör Vanes Martirosyan’dan olumlu cevap alamadı.

Jermall_Charlo
Jermall Charlo IBF’in Hafif Orta Sıklette Dünya Şampiyonu

Hafif orta sıkletin en çok çekinilen isimlerinden olan Williams uzun süredir Austin Trout ile karşılaşmak istiyor, her maçından sonra Trout’a meydan okuyordu. Trout ise Williams’ın kendisine rakip olabilmek için 40 fırın ekmek yemesi gerektiğini, Julian’ın kendisini sağlam bir rakip karşısında kanıtlamadan meydan okumaya kalkmasının yanlış olduğunu söylüyor.

31 Aralık’a kadar IBF eliminasyon maçı için rakip bulabilmesi halinde 2016 yılının Ocak ayı sonlarında, muhtemelen 30 Ocak’ta veya en geç 6 Şubat’ta ringe çıkmak istediğini belirten Julian Williams, 2016’nın bahar aylarında da şampiyon Jermall Charlo’nun karşısına çıkmak istiyor.

Son maçında Cornelius Bundrage gibi bir şampiyonu adeta ezip geçen Charlo ile yenilgisiz Williams’ın ringe çıkma ihtimali bile hafif orta sıkletin takipçilerini şimdiden heyecanlandırmış durumda.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu