Boks

SON DAKİKA! Umut Camkıran’a Büyük EBU Fırsatı

EBU'da Şampiyonluk İçin Çarpışacak

SON DAKİKA! Umut Camkıran’a Büyük EBU Fırsatı

Tony Yoka’nın Martin Bakole karşısında ringi yenik terk etmesi, Daniel Dubois’in WBA’de Trevor Bryan’ı nakavt ederek normal şampiyonluk mertebesine çıkmasının ardından, Andriy Rudenko maçından sonra uzun süre bu kemeri korumayan Agit Kabayel’in de EBU Avrupa Boks Şampiyonluk kemerini bırakması bir anda EU External şampiyonu Umut Camkıran’ı 1 numaralı mandotary challenger (Şampiyonluk Maçına Çıkmaya Hak Kazanan 1 Numaradaki Yarışmacı) durumuna getirdi.

SON DAKİKA! Umut Camkıran’a Büyük EBU FırsatıSON DAKİKA! Umut Camkıran'a Büyük EBU Fırsatı

SON DAKİKA! Umut Camkıran’a Büyük EBU Fırsatı

Umut Camkıran, İsviçre’de yaşayan Kosovalı ağır sıklet Arnold Gjergjaj’ı RMO Boxing gecesinde İstanbul’da  yenerek EBU çatısı altındaki External (Avrupa Birliği Dışında Olan Ülkelerden Gelen Boksörlerin Çıktığı Unvan) ağır sıklet şampiyonluğunu beline takmıştı. Bu şekilde EBU‘daki en büyük şampiyonluk kemeri olan Avrupa Şampiyonluğuna göz kırpmıştı. Daha öncesinde de Goran Delic’i yenerek WBC ağır sıklet Akdeniz kemerinin sahibi olmuştu.

SON DAKİKA! Umut Camkıran'a Büyük EBU Fırsatı

EBU Unvan Maçında Rakibi Kim Olacak?

Şu anda 18 maçta 18 galibiyeti bulunan ve bunların 17’sini nakavtla gerçekleştiren Tunceli yumruk EBU’da ağır sıklet unvan maçına çıkmaya hak kazandı. Şimdi ise rakibinin kim olması gerektiği konusunda sıralamadaki diğer boksörlere teklifler yapılıyor. Almanya’da yaşayan Peter Kadiru‘nun (13-0-0 6 KO) Umut ile eşleşmesi olağan duruyor. İsveçli Otto Wallin de bir diğer aday. Kesin olan bir şey var o da Umut’un kesin olarak unvan maçında iki köşeden birinde olacağı! Kadiru daha kuvvetli aday diyebiliriz.

SON DAKİKA! Umut Camkıran'a Büyük EBU Fırsatı

EBU Unvan Maçı Maç Ne Zaman?

Son maçlarını SES Boxing’de yapan Umut Camkıran’ın promotörlüğünü yapan Birol Topuz ve Benedikt Poelchaua konuyu el üstünde tutmaya devam ederken maçın Eylül ayında Almanya’da gerçekleşmesi bekleniyor. Yapılacak ihaleye göre maçı düzenleyecek taraf ortaya çıkacak.

Bu şampiyonluk kemeri daha önce Türk boksunun efsane ismi Sinan Şamil Sam tarafından da kazanılmıştı.

SON DAKİKA! Umut Camkıran’a Büyük EBU Fırsatı
0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.