Taraflar Anlaştı! Ağır Sıklette Dev Randevu..


chagaev-browne
2016 yılı için anlaşmaya varılan dev maçlara bir yenisi daha eklendi.

WBA’ın Geçici Dünya Şampiyonluk kemerine sahip olan Tatar asıllı Rus boksör Ruslan Çagayev ile WBA’nin Kıtalararası şampiyonu, yenilgisiz boksör Lucas Browne 2016 yılında maça çıkmak için anlaşmaya vardı.

Uzun zamandır yapılması beklenen maç, Çagayev’in kontrat problemleri yüzünden uzun süredir gerçekleşemiyordu. Geçtiğimiz Temmuz ayında Francesco Pianeta’yı ilk round’da nakavt ederek büyük sükse yapan Çagayev’in Browne maçı öncesinde 2014 yılında yendiği Fres Oquendo ile rövanş maçına çıkması bekleniyordu. Fakat Oquendo’nun sakatlık nedeniyle maçtan çekilmesiyle Çagayev’in kontrat problemleri ortadan kalktı ve Lucas Browne ile maça çıkmasının önünde herhangi bir engel kalmadı.

WBA’in iki boksöre verdiği “30 Kasım 2015’e kadar aranızda anlaşın” talimatı üzerine taraflar anlaşmaya vardı.

2 büyük şampiyonu karşı karşıya getirecek maç 2016’nın Şubat ayının sonlarında veya Mart ayının başlarında Rusya’da gerçekleşecek.

Kariyerinde 34 maça çıkan Çagayev sadece Wladimir Klitschko ve Alexander Povetkin’e kaybetti. 1 maçı berabere biten Çagayev geri kalan 31 maçın tamamını kazandı. Türk boks severlerin yakında tanıdığı Ruslan “Şamil” Çagayev’in Browne gibi bir boksöre karşı nasıl bir performans göstereceği merak konusu.

Lucas Browne ise çıktığı 23 maçın, 20’si nakavtla olmak üzere tamamını kazanırken; James Toney, Richard Towers, Andriy Rudenko gibi isimli boksörlere karşı kendisini ispat etti. Eski bir karma dövüş sporları dövüşçüsü olan Browne ağır sıkletin en kalıplı boksörlerinden biri.

Kim kazanır kazanır bilinmez ama maçın son derece çekişmeli geçeceği ve kazananı 2016 yılının kalan bölümünde dev maçların beklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

18 Yorum - "Taraflar Anlaştı! Ağır Sıklette Dev Randevu.."

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Mike tyson
Ziyaretçi
Mike tyson

chagaev daha hızlı lucas yavas dovusuyor fakat izledigim kadarıyla lucası yıkmak zor james toneyle macını ızleyınce anladım kı dıslı rakip.cenesı nasıl dıye soran arkadaslara den(james toney) cok saglam yumruklar almasına ragmen bılınc kaybı yok adamda.. rakibin dersini eskitmek için ringe cıkıyor. ole boyle dovmuyor.chagayenin tam dişine gore. bakalım ne olacak

Soner
Ziyaretçi
Soner

2-1 SD ile lucas alır diyorum.

DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
DEONTAY WİLDER

Chagaev son rauntlara doğru TKO ile alır.

DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
DEONTAY WİLDER

Bu maçı chagaev TKO ile alır diyorum.TKO ile alamazsa bile UD ile alır ve maç içinde browneyi 2 kez yatırır.

safkan
Ziyaretçi
safkan

ruslan iyi hazırlansın ve 110kg altına insin, ilk 4 round bu yarmayla kırışmaya girmesin ondan sonra çocuk gibi oynar bununla. ruslan için prestij maçıda aynı zamanda lucası yenerse tekrar dünya sıramasında ilk 5 de yer bulacaktır. ardından emekli olmadan önce son kez ünvan maçında çıkar. ruslan belki piyasdanın en teknik boksörü ama 10kg fazlalıkla dövüşüyor.

yücel
Ziyaretçi
yücel

öfff fena bir maç olacak ya

DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
DEONTAY WİLDER

Ruslan chagaev çok sevdiğim bir boksördür.kesinlikle chagaevin kazanmasını isterim.

DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
DEONTAY WİLDER

Ruslan chagaev çok çalıştığı müddetçe onu yenebilecek adam yok denilecek kadar azdır.

DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
DEONTAY WİLDER

Ruslan Chagaev şu anda en sert yumruk atan boksörler arasında ilk 3 e girer.çenesi en sağlam 3 boksör arasına da girer.teknik açısından da ilk 3 e girer.chagaevin yapısı iri yani çok yağlı bir vücudu yok.chagaev 3-5 kilo verse pek bir şey değişeceğini sanmıyorum biraz daha hızlanır sadece,chagaev sadece yapısından dolayı çok yağlı görüküyor.

dogan
Ziyaretçi
dogan

chagaev i yenmek cok cok zor.muthis bir mac olur ud ile bence chagaev kazanir.bu macta ko eden buyuk sukse yapar

DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
DEONTAY WİLDER

Chagaev büyük kemerlerden birini almak isterse WBA normal kemeri boşa çıkartıp Fury yada wilder ile maç yapmaya uğraşabilir.

Mike tyson
Ziyaretçi
Mike tyson

aynen istese yapar chageyevın rakıplerıne baktımda cok ust duzey rakıplede 4 tane mac yapmıs. karsılastıklarınada 2 sını yenmıs 2sıne yenılmıs. quandonto pienatta biraz tırt rakıpler onları eklemedım. valuev ruiz zamanında iyiydiler yenmesi artı heleki 1.80 adam 2.13 adamı yenmiş uzun adamda yeniyor,valuev yavastı, wilder hızlı furyde hızlandı. bakalım ne olacak dovusecekmı. yoksa turt adamlara devammı gorucez.

DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
DEONTAY WİLDER

Chagaev yaşlı değil daha önünde en az 3-4 senesi var.

DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
DEONTAY WİLDER

İnşallah chagaev kemer alma konusunda hırslanır,çalışır ve kazanır.chagaevin çok üstünlüğü var.güç dayanıklılık teknik çeviklik de var.chagaev hantal bir adam değil bence çok hızlı değil ama hantalda değil

nihat
Ziyaretçi
nihat

Browne saglam adam.yikilacagini sanmiyorum.ama sayiyla chagaev
alir

DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
DEONTAY WİLDER

Arkadaşlar hayla bu maç için bir tarih verilik değil Bu maçı ne zaman konuşursunuz yapmayı düşünüyorlar acaba

DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
DEONTAY WİLDER

Chagaev 2016 nın ilk çeyreğinde bu maçı yendikten sonra ortiz vs jennings galibi ile temmuz-ağustos gibi maç yaparsa çok iyi olur.sonra da kemeri boşa çıkarıp Fury yada wilder ile maç yapabilir.

DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
DEONTAY WİLDER

Chagaev saten browneyi ve ortiz vs jennings galibini yendikten sonra şampiyonlara göz dağı vermiş olur.bir de KO ile kazanırsa direk kemeri boşa çıkarıp Fury yada wilder ile maç teklifi götürürse bu maçı her halükarda yaparlar.