Yarın Akşam 22:00’de TV8,5’taki Çifte Unvan Maçı Öncesi Efsane Şampiyon Shields ve Namağlup Rakibi Nelson İşte Böyle Tartım Verdi!


shields-nelson-tarti-haberi-kapak

 

Yarın akşam 22:00’den itibaren TV8,5 ekranlarında yayınlanacak olan ABD boks gecesi önemli unvan karşılaşmalarına ev sahipliği yapacak.

Kadınlar Dünya Şampiyonluk Maçı

New York boks gecesinin ana maçında, kadınlar boksunun yaşayan efsanesi ABD’li şampiyon Claressa Shields ile vatandaşı Tori Nelson, WBC ve IBF süper orta sıklet unvanları için ringe çıkacak.

İki Boksör Böyle Tartım Verdi

Tartıda Shields 75.7 kg, Nelson ise 74.7 kg geldi ve her iki boksörün de süper orta sıklet limitini (76.5 kg) tutturmasıyla mücadele unvan karşılaşması olarak tescillendi.

Claressa Shields Ringe Çıkıyor

Amatör boksta iki kez dünya şampiyonu (2014, 2016), iki kez de olimpiyat şampiyonu (2012, 2016) olarak kadın boksunun en büyük efsanelerinden biri haline gelen 22 yaşındaki ABD’li Claressa Shields, Rio Olimpiyatları’nın ardından profesyonel boksa geçmiş ve henüz 4. maçında namağlup dünya şampiyonu Nikki Adler’i nakavt ederek WBC ve IBF süper orta sıklet unvanlarını eline geçirmişti. Nicola Adams, Katie Taylor ve Cecilia Braekhus gibi isimlerle birlikte dünyada kadınlar boksunun en önemli temsilcilerinden biri olan Shields, gecede 5. profesyonel maçına çıkacak ve unvanlarını ilk kez korumak için ter dökecek.

Tori Nelson Sürpriz Peşinde

Shields’ın rakibi Tori Nelson ise  uzun yıllardır süper yarı orta sıklet ve orta sıkletin en önde gelen boksörlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Profesyonel kariyerinde 20 maçta namağlup durumda bulunan 41 yaşındaki ABD’li boksör, ilk kez çıkacağı unvan maçında Shields gibi bir rakibi mağlup ederek kemerleri eline geçirmenin hesabını yapıyor.

Alt Maçlarda Kritik Mücadeleler

New York boks gecesinin alt maçları da önemli karşılaşmalara ev sahipliği yapacak. Gecenin ikinci ana maçında süper hafif sıkletin en önemli yükselen yıldızlarından, 10 maçta namağlup Kırgız boksör Şahcihan Ergaşev, 18 maçta namağlup ABD’li Sonny Frederickson ile karşı karşıya gelirken, iki ters gardlı boksörü karşı karşıya getirecek mücadelede ABD’li Jesse Angel Hernandez ile vatandaşı Ernesto Garza süper horoz sıklette kozlarını paylaşacak.

Kadınlar boksunun ünlü şampiyonlarından Christina Hammer, ağır sıklette Rusların yükselen yıldızı Apti Davtaev ve namağlup Kazak boksör Bahtiyar Eyubov da gecede sahne alacak diğer önemli isimler olacak.

ergashev-frederickson

İki namağlup boksörü karşı karşıya getirecek süper hafif sıklet mücadelesi öncesi Kırgız Şahcihan Ergashev (10-0, 10 KO) 63.5 kg, ABD’li rakibi Sonny Frederickson (18-0, 12 KO) ise 64 kg şeklinde tartım verdi.

hernandez-garza

İki ters gard boksörü karşı karşıya getirecek olan mücadelede süper horoz sıkletin yükselen yıldızları Jesse Hernandez(10-1, 7 KO) ve Ernesto Garza (9-2, 5 KO) karşı karşıya gelecek. Tartıda her iki boksör de 55.6 kg şeklinde tartım verdi.

TV8,5 Ekranlarında Yayınlanacak

ABD’nin New York şehrindeki 5 bin kişilik Turning Stone Resort Event Center kapalı salonunda gerçekleştirilecek olan boks gecesi, yarın akşam 22:00’den itibaren TV8,5 ekranlarında canlı yayınlanacak.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

10
Yorumlar

4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Ali_lewis_tysonKanguru Perkovichalil bulutGGG44GGG Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
GGG
Üye
★★★★
GGG

Bu Shields iyi güzel de, çıksın bakalım bir Hammer’ın karşısına. Biz de gerçek bir maç izleyelim. Favorim tabiki hammer

Kanguru Perkovic
Ziyaretçi
Kanguru Perkovic

Claressa ya rakip tanımıyorum bu kadını yenecek kişi şuan yok rakipsiz. O kadar iddialıyımki claressa hammera yenilsin ben boks izlemeyi bırakırım.

GGG
Üye
★★★★
GGG

Yav perkovic bu tür iddialarda bulunmayın arkadaşım. Sonra pişman oluyorsunuz. Sen de pişman olacaksın. Hammer Shields’ı yenecek. Ekran görüntüsü aldım.

Kanguru Perkovic
Ziyaretçi
Kanguru Perkovic

Al kardeşim ss i sıkıntı yok. Hammerın shieldsı yenmesine imkan yok. Maç ne zaman olur bilmem ama olduktan sonra konuşuruz

HeisenberG
Üye
★★★★
HeisenberG

nerde güzel bir bayan onu destekliyon ha 🙂

GGG
Üye
★★★★
GGG

Şimdi Hammer’ı değil de Shields’ı destekleyelim de taşa mı dönelim 🙂

HeisenberG
Üye
★★★★
HeisenberG

+1000

Artur Beterbiev
Üye
★★
Artur Beterbiev

cleriss shields bence çok iyi bütün boksörleri yenebilcek kapasitede

Ali_lewis_tyson
Üye
★★★
Ali_lewis_tyson

Clarisa shields farklı bir boyutda tüm kadın boksörlerin çok ötesinde.. Bugün nakavtla kazanamaması bizi sasırtmasın..mevcut tüm bayan boksörleri yener

GGG
Üye
★★★★
GGG

Siklet uysa, Cecilia Braekhus Shields’a boks dersi verirdi. Nasıl tüm kadın boksörlerin ötesinde oluyor? Ayrıca Hammer’ın da Shields’ı yenme ihtimali azımsanmayacak kadar yüksek. Medyanın süsleyip püslemelerine ne kadar da aldanıyorsunuz