Diğer

Karate Avrupa Şampiyonası Nerede?


fft104mm2906373

Mart ayında İstanbul’da yapılacak 50. Avrupa Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek milli takım kadrosunun belirleneceği Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası, 18-20 Aralık tarihleri arasında Çorlu’da yapılacak.

Lisanslı sporcu sayısı 170 bini bulan Türkiye Karate Federasyonu’nun ulusal seviyedeki en önemli organizasyonu olan Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası, Tekirdağ’da yapılacak. 19-22 Mart 2015 tarihlerinde İstanbul’un ev sahipliği yapacağı 50. Avrupa Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek milli takımın belirleneceği şampiyona için Türk karatesinin yıldız isimleri Çorlu’ya akacak.

18-20 Aralık tarihleri arasında Çorlu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek müsabakalarda 50 ilden yaklaşık 560 sporcunun mücadele etmesi bekleniyor. Dünya ve Avrupa derecesi bulunan birçok sporcu, 21 Aralık Pazar günü yapılacak milli takım seçme müsabakalarında yer alabilmek için üç gün boyunca zorlu bir mücadelenin içerisinde yer alacak.

Kata ve kumite branşlarında 12 sıklette madalyaların dağıtılacağı Türkiye Şampiyonası’nda 34 ilden yaklaşık 500 sporcunun mücadele etmesi bekleniyor.

18 Aralık Perşembe günü başlayacak şampiyonanın açılış gününde veteran karateciler, 13’ü ferdi, 2’si takım kategorisinde dağıtılacak madalyalar için tatamiye çıkacak.

Sporseverlerin ücretsiz olarak izleyebileceğiz şampiyonanın açılış seremonisi 20 Aralık Cumartesi günü saat 17.30’da yapılacak.

DELİHASAN: AVRUPA OYUNLARI İÇİN SON VİRAJ
Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, göreve geldiklerinden bu yana lisanslı sporcu sayısını iki katına çıkararak Türk karatesini hem ülke sınırları içerisinde sevilen hem de uluslararası arenada ülkemizi başarıyla temsil eden bir konuma getirdiklerini söyledi.

Dünyada karate denildiğinde akla gelen ülkeler arasında Türkiye’nin de yer aldığını belirten Esat Delihasan, “Diğer ülkeler bizim sporcularımız ile karşılaşmak istiyor. Birlikte antrenman yapmak istiyor. Bu algının oluşmasını sağlayan milli sporcularımız, Çorlu’da sporseverlerin karşısına çıkacak. Bu şampiyonanın bir başka önemi de, 2015 Temmuz’da Bakü’de yapılacak Avrupa Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek sporcuların bu şampiyonada belirlenecek olması. Pazar günü yapılacak Milli takım seçme müsabakaları sonunda oluşturulacak Milli takım, 2015 Mart’ta İstanbul yapılacak 50. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. O şampiyonada da ilk 6’ya giren sporcular, Avrupa Oyunları vizesi alacak. Bu bakımdan çok kaliteli müsabakaların bizi beklediğini söyleyebiliriz” diye konuştu.

 


0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün