Amatör Mücadele Sporları

Kazandığı Madalyayı Annesinin Mezarına Götürdü!

Rusya’nın Anapa kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Boks Şampiyonası’ndan gümüş madalya kazanan Ordulu Gamze Soğuksu, kazandığı madalya ve kupayı vefat eden annesinin mezarına götürdü.

Annesi Sevda Soğuksu’nun vefatının ardından dövüş sporlarına başlayan 15 yaşındaki Gamze Soğuksu, katıldığı ilk Avrupa Şampiyonası’nda annesinin anısına mücadele etti.

46 kiloda ringe çıkan ve ikinci olma başarısı gösteren milli sporcu, yurda döndükten sonra ailesi ve antrenörü İbrahim Gündoğdu ile 3 yıl önce böbrek yetmezliği nedeniyle vefat eden annesinin, Perşembe ilçesi Soğukpınar Mahallesi’ndeki mezarını ziyaret etti.

Milli sporcu, annesinin mezarı başında bir süre dua ettikten sonra yanında getirdiği madalya ve kupayı mezar taşının üzerine koydu.

Zaman zaman gözyaşlarını tutamayan Gamze Soğuksu, gazetecilere yaptığı açıklamada; “Tüm maçlarımı annem için yaptım. İnanıyorum ki o benim bu başarımı uzaktan görüyor ve izliyordur. Annem üç yıl önce hayatını kaybetti. Küçüklüğümden beri benim dövüş sporları ile uğraşmamı istiyordu, o yaşarken olmadı ama ben annemi unutmadım ve ilk madalyamı ona getirdim.” ifadelerini kullandı.

Başarılı sporcu, Avrupa şampiyonasına antrenörüyle birlikte sıkı çalıştıklarını belirterek; “Haftanın her günü çift idmanla bu şampiyonaya hazırlandık. Çok şükür gittiğim ilk şampiyonadan gümüş madalyayla döndüm. Altın madalyayı da kıl payı kaçırdım.” dedi.

Milli sporcunun antrenörü İbrahim Gündoğdu ise öğrencisini Türk sporuna kazandırdığı için gururlu ve mutlu olduğunu kaydetti. Gündoğdu  yaptığı açıklamada;  “Kızımız bizim gayretlerimizin yanı sıra özverili şekilde çalışarak bugünlere ulaştı. İnşallah bu şekilde çalışarak daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

0 0 votes
Article Rating

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
2 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Big George
Big George
5 yıl önce

Bu yaşta bir çocuğun anasızlığı, babasızlığı tatması büyük bir acıdır. Hayata tutunmasını takdir ediyorum bu çocuğun, başarılarının devamını bekliyorum.

Bu koca dünyada sadece kendine güven, güçlü olduğuna inan.

mdeniz
mdeniz
5 yıl önce

Allah rahmet eylesin, bu koca yürekli kızımızında başarılarını daim etsin inşallah.

Başa dön tuşu
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.