Amatör Haberler

Milli Judocularımız Dünya Şampiyonluğu İçin Hazırlanıyor!

judo_PAUIK

A Milli Erkek Judo Takımı, Kazakistan’da yapılacak Dünya Şampiyonası için hazırlıklarını Eryaman’da sürdürüyor.

Ağustos sonunda Dünya Şampiyonası için hazırlıklarını Eryaman’daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde 3 sporcuyla sürdüren Judo Milli Takımımız, fizik ve kondisyon ağırlıklı çalışmalar gerçekleştiriyor. Kazakistan’ın başkenti Astana’da, 24-27 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek şampiyona için milli takım sporcuları Hollanda ve Rusya’da da kamp yapacak.

A Milli Takım Antrenörü Hüseyin Özkan, Ankara’da fizik ve kondisyon ağırlıklı bir çalışma yaptıklarını belirterek, “23 Temmuz’da Hollanda’da ortak çalışma kampına gideceğiz. Dünya Şampiyonası için son kampımız yine burada Eryaman’daki THOM merkezinde olacak. 4 sporcu ile dünya şampiyonasına katılacağız” dedi.

60 kiloda Ahmet Şahin Kaba ve Bekir Özlü, 66 kiloda Sinan Sandal ve 73 kiloda Hasan Vanlıoğlu’nun şampiyonada Türkiye’yi temsil edeceğini kaydeden Özkan, “Erkek milli takımımız dünya şampiyonasında madalya almayalı uzun bir zaman oldu. Madalya alabilirsek çok güzel olur” diye konuştu.

Judoda 2 veya 3 arkadaşlarının kota içinde bulunduğunu hatırlatan Özkan, “Kota sayımızı arttırmak istiyoruz. Sinan Sandal, Batuhan Egemgil ve Ali Erdoğan kampta bulunan isimler. Ahmet Şahin Kaba da kampa katılacak. Bu arkadaşımızın bir sakatlığı vardı, bu nedenle gecikmeli katılıyor. 73 kilodaki Hasan Vanlıoğlu sınavlara katıldığı için kampta bulunamıyor. Bekir ve Emirhan da Gürcistan’daki kampta hazırlıklarını sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.