Toplam Maç : 27
Galibiyet Sayısı : 23
Mağlubiyet Sayısı : 4
Nakavt : 5
Doğum Tarihi : 01.10.1982
Doğum Yeri : Bialystok
Memleket : Polonya

Biyografi‘’ Kaya parçası ‘’ lakaplı boksör 1 Ekim 1982 tarihinde Polonya’nın Bialystok şehrinde dünyaya geldi.

1 metre 79 cm boyunda ve 78.6 kg.

Profesyonel kariyeri boyunca 5 i nakavtlı 23 galibiyet ve 2 mağlubiyeti bulunmakta.

11 yaşında boksa başladı. Boksa başlarken ki amacı , iki kardeşine kıyasla onlardan daha başarılı olmaktı ve bu hırs onu Polonya sınırları içerisinde kendi jenerasyonunun en başarılı amatör boksörlerinden bir tanesi haline getirdi.

Amatör kariyerinde gençlerde 3 kez, 2005-2006 ve 2008 yıllarında Polonya şampiyonluklarının sahibi oldu. Daha önce yine 4 kez Küçüklerde Polonya şampiyonluklarının amatör kariyeri boyunca sahibi olmayı başarmış bir isim.

Amatör kariyerini Hetman Bilaystok Kulübünde geçirdi ve toplamda 162 galibiyet, 26 mağlubiyet ve 2 beraberlik elde etti.

2008 yılında profesyonel oldu ve ilk karşılaşmasını 14 Aralık 2008 akşamı memleketi Bialystok’da gerçekleştirdi.

Profesyonel boksta bugüne dek ilk kez dünya şampiyonluğu maçına çıkmanın heyecanını yaşadığı gibi bu şansı da iyi kullanmak istiyor.

2012 yılında Roy Jones Jr. karşısında sürpriz bir şekilde maça çıkan Pawel Glazewski, rakibi karşısında yine sürpriz bir performansın altına imza attığı karşılaşma da 10 round sonrasında maçı puanla kaybederken, rakibini 6. Roundda bir kez knock-down etmek başarısını göstermişti.

O günkü Roy Jones Jr. ile bugün karşılaşacağı Jurgen Braehmer’i kıyaslayan Glazewski, Alman şampiyonun fiziki ve taktik açıdan günün koşullarında daha güçlü bir rakip olduğunu iddaa etmekte.

Roy Jones Jr. maçından bazı tecrübeler ile ayrıldığını kaydeden Glazewski, o günkü en önemli eksikliği rakibini nakavtlayamamış olarak göstermekte.

Pawel Glazewski profesyonel kariyeri boyunca WBC Baltık şampiyonluğunun yanı sıra, Baltık Birliği ve Polonya Uluslar şampiyonluğklarının sahibi oldu. ROy Jones Jr. dışında kariyerinin diğer bir yenilgisi de 2013 yılının Haziran ayında Hadillah Mohumadi karşısında 7. Roundda teknik nakavtlı sonuçla yaşadı.