Pazar Akşamı 21:00’de TV8,5’ta 3 Ayrı Dünya Şampiyonluk Maçıyla Tarihi Unvan Gecesi Öncesi Boksörler İşte Böyle Yüz Yüze Geldi!

15ekim-pazar-boks

Bu Pazar saat 21:00’den itibaren TV8,5 ekranlarında yayınlanacak olan süper yarı orta sıklette tarihi unvan gecesi öncesi 3 farklı dünya şampiyonluk maçında ringe çıkacak olan boksörler New York’taki son basın toplantısında yüz yüze geldi.

Üç Unvan Maçı Aynı Gecede

New York boks gecesinde süper yarı orta sıklette WBC, IBF ve WBA unvan maçları gerçekleşecek.

00:43

WBA Unvan Maçında Kübalı efsane Lara’nın Rakibi Namağlup ABD’li Gausha

Gecenin ana maçında WBA dünya şampiyonu, Kübalı Erislandy Lara, namağlup ABD’li Terrell Gausha ile karşı karşıya gelecek. Uzun yıllardır dünyanın en iyi süper yarı orta sıklet boksörlerinden biri olan, 34 yaşındaki “Amerikan Rüyası” lakaplı Kübalı boksör Erislandy Lara’nın profesyonel kariyerinde çıktığı 28 karşılaşmada 24 galibiyeti, 2 mağlubiyeti ve 2 de beraberliği bulunuyor. 2014 yılından beri WBA unvanını elinde bulunduran Lara, gecede kemerini 5. kez korumak için ringe çıkacak.

15 EKIM PAZAR NEW YORK BOKS GECESI GORSEL - LARA-GAUSHA

Lara’nın rakibi Terrell Gausha ise ABD adına 2012 Londra Olimpiyatları’na katıldıktan sonra profesyonel boksa geçmiş ve çıktığı 20 karşılaşmanın tamamından galip ayrılmış olan istim üzerinde bir boksör. İlk kez unvan için ringe çıkacak olan 30  yaşındaki Gausha, Kübalı şampiyon rakibi karşısında sürprize imza atarak galip gelmenin ve unvanı eline geçirmenin hesaplarını yapıyor.

WBC Unvan Maçında Şampiyon Charlo, Namağlup Lubin’e Karşı

Gecenin bir diğer önemli unvan mücadelesinde iki namağlup boksör karşı karşıya gelecek. WBC süper yarı orta sıklet unvanı için gerçekleşecek olan mücadelede 29 maçta namağlup  ABD’li Jermell Charlo ile vatandaşı, 18 maçta yenilgisiz Erickson Lubin karşı karşıya gelecek.

charlo-lubin

Geçtiğimiz yıl John Jackson gibi önemli bir ismi nakavt ederek unvanı eline geçiren 27 yaşındaki ABD’li şampiyon, daha sonra kemerini Charles Hatley karşısında yine bir nakavtlı galibiyetle korumuştu. Charlo gecede unvanını ikinci kez korumak için ter dökecek.

Charlo’nun rakibi Erickson Lubin ise ABD’nin bu sıklette en önemli yükselen yıldızlarından biri konumunda bulunuyor. Henüz 22 yaşındaki Lubin, profesyonel kariyerinde çıktığı 18 karşılaşmanın tamamını kazanırken, bu mücadelelerde rakiplerini 13 kez nakavt etme başarısı gösterdi.

IBF Unvan Maçında Yeni Şampiyon Hurd, Eski Şampiyon Trout’a Karşı

New York boks gecesinde gerçekleşecek olan bir diğer önemli unvan mücadelesi ise yeni şampiyon ile eski şampiyonun çarpışmasına sahne olacak.

hurd-trout

20 maçta namağlup ABD’li IBF dünya şampiyonu Jarrett Hurd, gecede vatandaşı ve eski şampiyonlardan Austin Trout ile karşı karşıya gelecek. Geçtiğimiz Şubat ayında Tony Harrison gibi önemli bir ismi mağlup ederek unvanı eline geçiren 27 yaşındaki Hurd, ilk kez unvan koruması için çıktığı karşılaşmada bu sıkletin en şampiyonlarından Austin Trout ile kozlarını paylaşacak. 2011-2013 yılları arasında WBA unvanını elinde bulunduran Austin Trout’un profesyonel kariyerinde 33 maçta 30 galibiyeti ve 3 mağlubiyeti bulunuyor. 12 yıllık profesyonel kariyerinde Saul Alvarez, Erislandy Lara, Miguel Cotto ve Jermall Charlo gibi çok önemli şampiyonlarla ringe çıkan 32 yaşındaki Austin Trout, genç rakibini mağlup ederek tekrar dünya şampiyonu olmanın hesaplarını yapıyor.

TV8,5 Ekranlarında yayınlanacak

ABD’nin New York şehrindeki 19 bin kişilik Barclays Center kapalı salonunda gerçekleştirilecek olan tarihi unvan gecesi 15 Ekim Pazar akşamı saat 21:00’den itibaren TV8,5 ekranlarında yayınlanacak.

Sakın kaçırmayın!

Benzer Haberler

 1. riddickbowe

  Bence erislandy lara, austin trout ve erickson lubin kazanır.

 2. Ordinaryus H

  erislandy lara… bu adama kılım. canelo’dan maçından beri boksörlerle mi maç yapıyor yoksa tesisatçılarla mı belli değil. yuri’den sonra gausha.. abi bunlar kim?! nereden buluyorsun böyle numune boksörleri?! yapsana andrade’yle. bu maçtan sonra derhal adam gibi bir rakiple dövüş ya da ringi terk et. yoksa seni bulurum, bulduktan sonra alnının ortasına bir tane çakarım sonra oradan koşarak uzaklaşırım.

  jermell lubin’i yenecektir. biraz kardeşi jermall’e benzese lubin’i rahat yener derdim ama jermell için aynı şeyi diyemiyorum. jermell’in kolları bazen çok tutuk. özellikle jackson maçında hiç beğenmemiştim jermell’i, yumruk atmak için neyi bekliyor mk diyerek tv’ye elimdeki yarım kalan viski bardağını fırlattım. çok da sol direkt alıyor jermell. lubin’in de sol direkt özürlüsü olduğunu ele alırsam jermell için çok sorun çıkarmayacaktır. ikisi de powershotlara dayalı dövüşüyor. lubin jermell’e göre daha hızlı ama 6. rounddan sonra kondüsyon sıkıntısı çekiyor. ya yakın bir puanlamayla jermell kazanır ya da daha güçlü olan jermell lubin’i maçın ikinci yarısında nakavt eder. erken nakavt ederse sürpriz olur.

  austin jarrett maçı.. emin olamadığım bir maç sanki çok yakın geçecekmiş gibi. jarret’i yaşından dolayı bir tık önde görüyorum. yakın bir maç geçerse puanla kesin genç ve yükselişte olan jarrett’e verirler. bu arada jarrett’in tipine acayip gıcığım. mal gibi bir tipi var. sırf tipine gıcık olduğum için trout’a kaybetmesini istiyorum. umarım yanılırım trout’tan sağlam bir dayak yer.

  • riddickbowe

   Ordinaryus hiç güleceğim yoktu. Sabah 5’te viski mi içiyorsun ? 🙂

  • Don King

   Lara mükemmel bir boksordur ayrica caneloyu ringde depara kaldirmis, emekli tavsan atlet gibi kosturmustur.

 3. About Billions

  Gece hakkında sınırlı sayıda haber yapılınca, ya yayın iptal oldu ya da yayın canlı değil diye düşünüyordum. Korktuğum, başıma geldi. Hiç yayınlanmasa daha iyi olurdu. Her şey imkanlar dahilinde ilerler ama böyle bi geceyi yayınlamak için imkan yaratılabilirdi bence. İlgi olmayacağı düşünülerek, geceyi canlı yayınlamak yerine, böyle bi yayın yapılacağını düşünüyorum. İmkansızlıkla alakası olduğunu düşünmüyorum. Dediğim gibi hiç yayın olmasa, daha karlı olunurdu sanırım tv8,5 açısından. Ne zahmet ettiler ki?

 4. VolkanK

  Jermell- lara- hurd. Süpriz çıkmaz en çok zorlanacağını tahmin ettiğim boksör jermell olur

 5. Kanguru Perkovic

  Lara kolay bir şekilde kazanir da diger iki maçin kazananın zor kestirilecegi maçlar . Ben jermell i begenmiyorum jermall kesinlikle daha iyi . Lubin bu maçı kazanir . Trout hurd maçının cok yakın geçeceğini düşünüyorum hurdu daha genç ve kemer sahibi oldugu icin bir adım onde görüyorum.

  Lara
  Lubin
  Hurd
  Favorilerim.

 6. About Billions

  “Herkes, ekim 14te bi patlama umuyor. Epeydir kurduğum hayalin vakti geldi şimdi. Bu maçı istedim. Bana inanmayan herkesi, inanana çevireceğim. Bilirsin, benim için çok erken olduğunu, benim çok genç olduğumu düşünenler. New Jerseyde iyi bi kamp yaptım ve bilirsin, sadece bi hafta ve değişikliğin ötesindeyim. Rakiplerimi hiç kimse yaparım. Bu nedenle hiç kimse olduklarını söyleyebilirler. Çünkü onları ben öyle yaparım. Çoğunlukla doğru yolda ilerlerim. Tecrübeli insanlarla dövüştüm, sert vuranlarla dövüştüm, her tip adamla dövüştüm. Bu yüzden, kesinlikle bu maça hazırım. Fiziken, bununla birlikte zihnen hazırım ve Ekim 14te ayar vereceğim. Charlonun, hiç benim gibi biriyle dövüştüğünü sanmıyorum. 14 ekimde, dünya kesinlikle benim adımı öğrenecek, Erickson lubin, eğer “the Hammer”ın kim olduğunu bilmiyorlarsa.”
  -Erickson lubin
  #itzhammertime
  #andthenew

 7. Big George

  Jermell Charlo-Lubin maçında Erroll Spence-Brook maçındaki hislerin aynısını yaşıyorum.

  Sanki bu maçı Lubin alacak gibi hissediyorum.

 8. About Billions

  Uzun zamandır beklediğim, gerçekten çok güzel bi gece. Bu üç maçı, ayrı ayrı gecelerde, ana maç olarak oynatsalar, yine ilgimi çeker. Aynı gecede olunca heyecanı başka oluyor. Hurd ve trout, neredeyse aynı tipte boksörler. İkisinin de ring içerisindeki özellikleri, bence çok benziyor. Ringi iyi kullanan, çok iyi kontra vuran boksörler. İkisinin de savunması iyi. Hurdın fiziki avantajı daha fazla ve çok daha güçlü yumrukları var. Trout, çok daha tecrübeli ve solak bi boksör. İkisi de baskı kuramıyor. Yani hareketli, ringi kullanabilen, iyi kontra vuran boksörlere karşı, ikisi de çok zorlanıyor. Bu maçta da, kendi stilini uygulayabilen, rakibini üzerine çeken tarafın daha avantajlı olacağını düşünüyorum. Güzel bi maç olacağını ve Hurdın kazanacağını düşünüyorum. Lara, bence bu piyasada harcanan bi boksör. 2 yenilgi ve 2 beraberliği bulunuyor kayıtlarda ama bence sadece 1 beraberliği olan, diğer 3 olumsuz sonucu aslında haketmemiş bi boksör. Lara, welterweight üstü sikletlerde, bence direklerini en iyi kullanan 5 boksörden bi tanesi. Ringi çok iyi kullanıyor, savunması çok iyi, teknik, hızlı, boks iqsu çok yüksek bi boksör. Vücuda çok çalışmıyor ve çenesi çok üst düzey değil. İzlemesi, benim için çok keyifli bi boksör. Gaushayı daha önce about billions promotions bünyesinde, Robert easter jrın gecesinde izlemiştim sanırım. Oyun disiplini ve savunması dikkatimi çekmişti. Vasat bi boksör olduğunu düşünmüyorum. Biraz yavaş ve kapalı gardda çok kalıyor ama fena kontraları olmayan bi boksör. Vücuda da iyi vuruşları var. Bu maçın izlemeye değecek bi maç olacağını ve laranın kazanacağını düşünüyorum.

 9. About Billions

  Charlo kardeşleri, ringde gördüğümde aklıma mitolojide sentor denen yaratık geliyor. Uzun vücutları, atletik ve kemikli yapıları, bana insan görünümlü başka bi varlık olduklarını düşündürüyor 🙂 . Jermell charlo, ringi kullanabilen, iyi kontraları olan bi boksör. İyi ayakları ve güçlü yumrukları var. Direklerini iyi kullanıyor ve çok ani solları var. Yakın mesafeden kombinasyona giremiyor. Genelde tek yumrukla sonuca gitmeye çalışıyor bence. Sollarına, sağlarını etkili şekilde bağlayamıyor bence. Yumruk çeşitliliği üst düzey değil bence. Bence, pekala savruk bi boksör. Rakibinin üzerine, kendinden emin bi şekilde ilerlemiyor. Hücum anında hep bi tedirginlik söz konusu. Çok çevik bi yapısı var. Patlayıcı gücü iyi bi boksör. Lubin, yaşına oranla ne yaptığının farkında, oyunu iyi okuyan, kendinden emin bi boksör. Ben ilk izlediğimde, yaşının bu kadar küçük olduğuna inanamamıştım. Zaten sonra takibe aldım ve çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Çok beğeniyorum. Direklerini çok iyi kullanıyor, mesafe ayarı, savunması oldukça başarılı, baskıyı iyi hissettiyor, solak ve güçlü yumrukları var. Hızlı ellere sahip. Uzak mesafeden de yakın mesafeden de iyi kombinasyonlara girebiliyor. Boksör olmasaydı, bence iyi bi dahiliye uzmanı olurdu çünkü bu çekiç kafalı genç adam korkunç bi bodypuncher. Emin olamadığım ve çekindiğim husus, çenesinin zayıf olması. Şimdiye kadar test edilmedi. Zayıf olduğunu düşünmüyorum ama zayıf olma ihtimali yok değil tabi. Gecede en çok sabırsızlandığım maç, bu maç. Çok güzel bi maç olacağını düşünüyorum. Ben lubinin, Charloyu yeneceğini düşünüyorum. Umarım hiç bi aksilik çıkmaz ve bu gece mükemmel anlara sahne olur. Umarım lubin kazanır.

 10. ahmet kurt

  Lubin-charlo ve hurd-trout maçları çok yakın geçer. Lubin o yaşta charlo yu yenerse geleceğin yıldızı olduğunu ispatlamış olur. Kazansın isterim. Analizsel bir yorum yapmak istemiyorum çünkü iki boksörüde çok fazla izlemedim. About billions varken bana yazmak düşmez 🙂 çok güzel bir maç olacak. Öte yandan Hurd-trout maçı da gecenin bir diğer muhteşem maçı. Hurd bence nakavt edemediği sürece trout u kolay kolay yenemez. Kazanmak için son maçından bu yana çok gelişme kaydetmiş olmalı. Tahminimce Trout yakına pek girmeden direkleriyle maçı götürür. Çenesi pek sağlam sayılmaz ama down olduktan sonra kalkıp devam etmesini iyi biliyor. Çok tecrübeli bir boksör. Hurd bu maç için tecrübesiz bence. Kondisyon sıkıntısı da var. Çoğu kişinin favorisi hurd bakalım göreceğiz.

  • About Billions

   Dostum olur mu öyle şey? Yorumların her zaman kıymetlidir 🙂 .

  • Chorniy

   AB maç skorlamayı bile bilmiyor ne boks bilgisi? Canelo- Golovkin maçını Canelo’ya veren dünyadaki %1’lik kitleden biri, birde analiz yazıyor uzun uzun . Komedi.

   • ahmet kurt

    her insan birbirinden farklı ve kendi dikkate aldığı özelliklere göre puanlama yapıyor. maçı canelo nun kazandığını düşünebilir. puanlama yapmayı iyi biliyor. lakin iddia ettiğin gibi bilmese de bu onun bokstan anlamadığını göstermez. o dalga geçtiğin uzun analizleri sitede yapabilecek 1 tane adam yok.

   • Roman

    BENDE CANELO’ NUN KAZANDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

 11. Don King

  Lubin jermelli yenerse sasirmam.abisinin seviyesine gelemez jermell.

 12. KOlovkin

  erislandy lara nın gelecek planlarında middleweighte çıkıp golovkin ile dövüşmek var.bunun 2018 olması işten bile olmaz.yakın zamanda golovkin ile dövüşmek istiyorum haberleri vardı.

  lara nın çene sağlam çıkarsa golovkin karşısında oldukça şansı yüksek olur bence.çünkü ringde kolay yakalanan bir boksör değil.

  • Roman

   CANELO MACINDAKI GIBI REZIL SEKILDE KACARSA O MACTA IZLENMEZ BRO. HERIF KOSTU RESMEN RINGDE BEN IZLERKEN UYUZ OLMUSTUM. AMA KAZANMISTI CANELO MACINI BENCE.

 13. KOlovkin

  bu arada çarlo kardeşleri fazla izlemedim.izlediğim kadarıyla biraz statik dövüşüyorlar.statik boksörlerin çok fazla ilerleme şansı yok.bir yerden sonra patlıyorlar.

  statik olmayan boksörlerden biri törmın dır.statik olan garcia yı patlattı.

  törmının başka bir özelliğide hareket halinde kırışabilmesi ve isabet tutturması.bence oldukça yetenekli bir boksör keit törmın.ayak hızını ve el hızını aynı anda kullanabiliyor.pacman tarzıdır bu.

 14. Roman

  JERMELL VS LUBIN. / JERMELL CHARLO YA PUANLA KAZANIR. YA DA MACIN 6. ROUNDUNDAN SONRA NAKAVT EDER. ERKEN BIR NAKAVT BEKLEMİYORUM. ILK BASTA TUTUK DOVUSURLER.

  LARA VS GAUSHA. / LARA ÇATIR ÇUTUR KAZANIR.

  HURD VS TROUT. / TROUT O ESKI GUNLERINDEN COK UZAK PERFORMANSI DA HAYLİ DÜŞÜK. BU MACTADA HURD KAZANIR. MACIN 2.YARISINDA BIR KD YAPABILIR HURD. SON 6 MACINI NAKAVTLA KAZANMIŞ VE FIZIGI COK IRI 1.85 BOY 1.94 REACH I VAR. BU MAC UD ILE HURD KAZANIr.

Yorumlarınız