Cumartesi Akşamı Warrington vs Amagasa Gecesi Canlı Yayınla NTV Spor’da!


warrington

Cumartesi akşamı İngiltere’nin Leeds şehrinde gerçekleşecek olan maçta İngilizlerin tüy sıkletteki yeni süper starı Josh Warrington unvan koruma maçına çıkıyor.  WBC uluslararası tüy sıklet şampiyonluk kemerini korumak için ringe çıkacak olan Warrington’ın bu maçtaki rakibi ise ünlü Japon boksör Hisashi Amagasa olacak.

Josh Warrington Dünya Şampiyonluğu Yolunda

 Çıktığı 22 profesyonel maçta yenilgi yüzü görmeyen Josh Warrington, dünyada tüy sıkletin en önemli yükselen yıldızlarından biri olarak kabul ediliyor. 2016 yılında dünya şampiyonu olmak isteyen Warrington’ın bu hedefine ulaşması için Hisashi Amagasa engelini mutlaka aşması gerekiyor.

Hisashi Amagasa Kolay Lokma Değil

Josh Warrington’ın rakibi Hisashi Amagasa, Japonya’nın eski tüy sıklet şampiyonu. 2014 yılında dünya şampiyonluğu için Kübalı efsane Guillerme Rigondeaux’un karşısına çıkan Amagasa, 2000 Sidney ve 2004 Atina’da olimpiyat şampiyonu olmuş rakibini 7. rauntta 2 kez knockdown durumuna getirerek büyük sükse yaptığı maçı 11. rauntta kaybederek dünya şampiyonluğu hayallerini ertelemişti. O günden sonra çıktığı tüm karşılaşmaları kazanan Hisashi Amagasa, Josh Warrington’ı da mağlup ederek dünya şampiyonluğu için bir kez daha şansını denemek istiyor.

Eski Dünya Şampiyonları Ringe Çıkıyor

Warrington – Amagasa karşılaşması dışında gecede bir de dünya şampiyonluk maçı final elemesi gerçekleşecek. IBF’in horoz sıklette eski avrupa ve dünya şampiyonlarından İngiliz Stuart Hall, Meksika’nın eski süper tüy sıklet dünya şampiyonu Rodrigo Guerrero ile kozlarını paylaşacak. Bu karşılaşmayı kazanan boksör, bir sonraki maçında dünya şampiyonluğu için ringe çıkmaya hak kazanacak. 36 yaşındaki eski şampiyon Hall, dünya şampiyonluk kemerini geri alabilmek için Guerrero engelini aşmak zorunda. Guerrero ise süper tüy sıkletten sonra horoz sıklette de dünya şampiyonu olarak tarihe geçmeyi amaçlıyor.

NTV Spor’da Canlı Yayınlanacak

İngiltere’nin Leeds şehrinde gerçekleşecek bu müthiş boks gecesi, Cumartesi akşamı NTV Spor’dan canlı olarak yayınlanacak.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

2 Yorum - "Cumartesi Akşamı Warrington vs Amagasa Gecesi Canlı Yayınla NTV Spor’da!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Roman
Üye
★★
Roman

Dandik bi maç. Spence algieri , glowacki Cunningham gecesi çok daha iyi olurdu.

ahmet kurt
Üye
★★★★
ahmet kurt

Bence asporda glory yi izleyelim en azından ben öyle yapacağım.